Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

Xbox One wymaga Internetu, ogranicza używane gry
Autor: Marcin Pawłowski   
22.05.2013.
 Przez wiele miesięcy czytaliśmy doniesienia mówiące o wymogu stałego podłączenia nowego Xboksa do globalnej Sieci. Jak to w końcu jest? Konsola Xbox One nie musi być zawsze online, lecz połączenie z Internetem będzie niezbędne do działania. Oznacza to, że raz na jakiś czas na pewno należy zalogować się do usługi Xbox Live. Niestety nie wiemy jak często i w jakich dokładnie celach użytkownicy będą to robić, ponieważ MS - ustami swoich przedstawicieli - wprowadził spore zamieszanie.

Najpierw Phil Harrison powiedział Kotaku, że połączenie z Internetem jest konieczne m.in. przy aktywowaniu klucza rejestracyjnego. Wynika to z tego, że wszystkie tytuły na Xbox One są w całości instalowane na dysku (grać można zacząć już w trakcie). Wcześniej jednak trzeba wprowadzić jednorazowy kod przypisujący grę do naszego konta i konsoli. Potem płyta jest zbędna.

Ponadto, według Harrisona, musielibyśmy logować się online co najmniej raz na 24 godziny, nawet jeśli gralibyśmy sobie w trybie single player. Szybko sprostowano ten komentarz (via Polygon) - mówiąc, że to tylko jeden z możliwych scenariuszy, nic w 100% ustalonego. O konsekwencjach niespełnienia wymogu i pozostania offline dłużej w ogóle nie wspominano.

Co do używek, to tutaj także brakuje jasnej deklaracji. W tym momencie oficjalne stanowisko brzmi następująco: „Xbox One został zaprojektowany w taki sposób, aby nasi klienci mogli wymieniać i odsprzedawać swoje gry w punktach sprzedaży”. Portal Wired informował, że osoby otrzymujące płytę z drugiej ręki będą musiały uiścić pewną opłatę (możliwe, że pełną cenę danego tytułu), odblokowującą ponownie dany egzemplarz. Znowu nadeszło sprostowanie, twierdzące, że szczegóły są nadal opracowywane.

Podsumowując, w tej chwili wiadomo, że Xbox One musi mieć Internet (nie non stop), a rynek wtórny nie zostanie całkowicie wyeliminowany. Działać na dotychczasowych zasadach jednak nie będzie.

Komentarze

Dodane przez Piotr K 1973 w dniu - 2013-05-22 12:40:38
Porazka
Ciekawy jestem co będzie jak sie konsola spali jak kazda gra jest przypisana jednorazowy kodem do naszego konta i niestety też KONSOLI, co wtedy nalezy kupic gry jeszcze raz bezsens!!!

Dodane przez wrog w dniu - 2013-05-22 23:25:59
W takiej sytuacji masz licencję na koncie, tak jak obecnie na Xboksie 360.

Dodane przez zibi82 w dniu - 2013-05-23 12:40:41
STRZAŁ W KOLANO
microsoft tą rozwiązaniem na pewno odepchną setki tysięcy graczy od swojej konsoli dla mnie to sami sobie strzelili w kolano  
SZKODA

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.