Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Crash vs Spyro:

Społeczność

Dwa nowe Xboksy w niedalekiej przyszłości?
Autor: Marcin Pawłowski   
26.05.2016.
Dwa nowe Xboksy w niedalekiej przyszłości?

E3 coraz bliżej, więc pojawiają się następne przecieki i spekulacje na temat planów Microsoftu związanych z Xboksem.

Według źródeł portalów Kotaku i Polygon, amerykański gigant szykuje dwie nowe wersje swojej konsolowej marki. Pierwsza z nich ma być po prostu mniejszym Xboksem One. Urządzenie zostanie rzekomo odchudzone o nawet 40% względem obecnego modelu, a przy okazji otrzyma nieco odświeżony kontroler i dysk twardy 2TB. „Najmniejszy Xbox jaki kiedykolwiek powstał” miałby ukazać się w sierpniu tego roku, o ewentualnej cenie na razie nikt nie wspomina.

Drugi Xbox nosi podobno nazwę roboczą „Scorpio” i pojawiłby się w drugiej połowie 2017 roku. Moc obliczeniowa wzrosłaby przeszło czterokrotnie - do około 6 teraflopów z obecnych 1,32 teraflopa. W ten sposób Microsoft chce znacząco odskoczyć od konkurencji. Jeśli wierzyć przeciekom, PlayStation 4 Neo oferowałaby maksymalnie 4,14 teraflopa. Przy okazji urządzenie byłoby gotowe do wsparcia gogli wirtualnej rzeczywistości, konkretniej Oculus Rift. Specyfikacja techniczna jednak nie jest jeszcze zamknięta.

Powyższe plany mają być częścią większego projektu, o którym Phil Spencer mówi od dawna - zrobienia z Xboksa platformy, z której możemy korzystać zarówno z poziomu konsol, jak i komputerów z Windowsem 10. Stąd obecność wszystkich produkcji Microsoft Studios na PC. Chodzi też o zrezygnowanie z kolejnych generacji sprzętu na rzecz trochę bardziej stopniowego rozwoju w krótszych odstępach czasu. Tym samym nowe modele byłyby uniwersalnie kompatybilne - działałyby na nich zarówno wcześniej wydane, jak i przyszłe gry.

Microsoft zamierzał zapowiedzieć „Scorpio” dopiero w przyszłym roku, ale możliwe, że ruchy Sony i duże prawdopodobieństwo wypuszczenia nowej wersji PlayStation 4 w ciągu kilku miesięcy wpłynęły na kalendarz MS. Dlatego istnieje szansa, że oficjalnie poznamy konsolę podczas E3 albo tuż przed. Microsoft podobno ciągle obmyśla plan, jak załagodzić niezadowolenie graczy, które może towarzyszyć premierze dużo mocniejszego urządzenia zaledwie cztery lata po ukazaniu się Xboksa One (poprzednia generacja trwała aż osiem lat).

Źródła: Kotaku, Polygon

Komentarze

Dodane przez monwis w dniu - 2016-05-31 09:17:25
Jaeszcze XO dobrze się nie rozkręcił a tu takie info? :eek :cry

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.