Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Najciekawsza gra E3 2018?

Społeczność

Haggar, czyli Halo z klocków
Autor: Marcin Pawłowski   
09.01.2017.
 Bez wątpienia Halo nadal pozostaje dla Microsoftu najważniejszą marką w katalogu wydawniczym. Znamy ją przede wszystkim z serii strzelanin, ale na przestrzeni lat próbowano z nią trochę eksperymentować - dostaliśmy strategię Halo Wars (a za chwilę jej kontynuację) czy też mniejsze Spartan Assault i Spartan Strike. Wiemy również, że tuż przed zamknięciem Ensemble Studios testowano ewentualną pozycję z gatunku MMO. Okazuje się, że to nie wszystko.

Do Internetu trafiło wideo, które prezentuje projekt o roboczej nazwie „Haggar”. Chodzi o mniej poważne podejście do historii Master Chiefa, oparte na klockach Mega Bloks. Podobnie jak w tytułach z serii Lego, nie zabrakłoby humoru, elementów platformowych, zbieractwa i budowania. Za przygotowane prototypy odpowiadało studio n-Space, a gra powstawała w 2013 roku z myślą o Xboksie 360. Produkcja nigdy jednak nie zawędrowała dalej.

Pozytywne reakcje do tego filmiku doprowadziły nawet do wydania oświadczenia przez Bonnie Ross z 343 Industries. Szefowa studia zajmującego się Halo dziękuje za wszystkie opinie i komentarze od graczy. Twierdzi, że ma to być tylko jeden z przykładów eksperymentalnych projektów, a deweloperzy cały czas chętnie testują różne możliwości.


Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.