Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Czy planujesz w tym roku kupić Xbox One „Project Scorpio”?

Społeczność

Beam i nowy Przewodnik od dzisiaj dla wszystkich
Autor: Marcin Pawłowski   
29.03.2017.
Beam i nowy Przewodnik od dzisiaj dla wszystkich

Szykowana od dwóch miesięcy aktualizacja Xbox One, tzw. „Creators Update”, od dzisiaj jest dostępna dla wszystkich użytkowników konsoli.

Główne zmiany:

 • Nowy wygląd Start: ekran główny konsoli zostaje po raz kolejny nieco przebudowany. Działa szybciej, stabilniej, a znalezienie przydatnych funkcji ma być dużo łatwiejsze dla wszystkich użytkowników. Zmniejszono rozmiar aktywnej gry/aplikacji i uwidoczniono odnośniki do dodatkowych opcji, jak centrum danego tytułu, Kluby czy dzielenie się ujęciami. Nie ma już jednak podglądu „na żywo” uruchomionej pozycji.

 • Przewodnik (Guide): największa zmiana w nowej wersji systemu operacyjnego. Odświeżony Przewodnik staje się podstawowym miejscem zarządzania tym, co aktualnie robimy na konsoli. Co istotne, wracamy do zasady znanej z Xboksa 360 - Przewodnik otworzy się po jednokrotnym wciśnięciu przycisku Xbox na kontrolerze (powrót do Startu to teraz Xbox + 2xA). W głównej zakładce Przewodnika umieszczono odnośniki do „Moich gier i aplikacji”, Sklepu, ostatnio uruchamianych pozycji czy też kilku pierwszych przypięć. Gdy odtwarzamy muzykę w tle, znajdziemy tam także przyciski sterowania.

 • Game DVR: w związku z nową zasadą działania Przewodnika nagrywanie klipów i robienie zrzutów ekranu jest trochę prostsze i w mniejszym stopniu narażone na błąd - wystarczy raz wcisnąć przycisk Xbox, a następnie X lub Y. Możemy też bezpośrednio z Przewodnika ustawić długość klipu.

 • Beam: wykupiony przez Microsoft usługa do transmisji rozgrywki zostaje wbudowana bezpośrednio do systemu operacyjnego Xboksa One. Wybierając odpowiednią zakładkę w Przewodniku błyskawicznie uruchomimy nadawanie. Beam różni się od Twitcha tym, że opóźnienie jest minimalne i pozwala na interakcję streamujący-widz praktycznie w czasie rzeczywistym. W „Moje gry i aplikacje” znajdziesz również specjalną aplikację Beam, która pozwala na oglądanie transmisji na konsoli.

 • Osiągnięcia: zakładka od osiągnięć w Przewodniku umożliwia podejrzenie rankingu Gamerscore, jak również uruchomienie specjalnej nakładki, która pozwala na bieżąco śledzić postęp w kilku osiągnięciach podczas grania (osiągnięcia oznaczone jako ulubione wędrują na początek listy).

 • Zmieniony system aktualizacji: interfejs lepiej pokazuje, co dzieje się z konsolą w trakcie pobierania najnowszej wersji systemu. Ponadto osoby, które nie używają trybu czuwania, mogą być na bieżąco z aktualizacjami systemowymi, gier lub aplikacji (uniezależnienie tych funkcji od opcji Instant-On).

 • Ułatwienia dostępu: wprowadzono funkcję Copilot, dzięki której dwa kontrolery działają tak, jakby były jednym. Przede wszystkim ma to być ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, ale może być to także wykorzystywane do pomocy w przechodzeniu trudniejszych fragmentów gier bez konieczności wymieniania się kontrolerem lub jako swego rodzaju kooperacyjna zabawa w tytułach singlowych. Ponadto usprawniono powiększanie, czytanie tekstu oraz dodano możliwość edytowania ustawień wibracji w zwykłych kontrolerach.

 • Więcej opcji dźwięku: wsparcie dla Dolby Atmos, Windows HRTF oraz bitstream passthrough dla Blu-ray.

 • Cortana: ogólne usprawnienia w działaniu oraz możliwość ustawiania przypomnień i alarmów.

 • Ustawienia rodzicielskie: możliwość ustalenia limitu czasu dla każdego konta dziecka na microsoft.com/family.

 • Usunięcie funkcji Snap: nie ma już możliwości wstawienia aplikacji (np. telewizji) w osobnym oknie, zabierając kawałek ekranu.Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.