Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Najciekawsza gra E3 2018?

Społeczność

Znamy specyfikację techniczną Project Scorpio!
Autor: Marcin Pawłowski   
06.04.2017.
Znamy specyfikację techniczną Project Scorpio!

Zgodnie z obietnicą, Digital Foundry i Microsoft podali dzisiaj informacje o „wnętrznościach” nowego modelu konsoli Xbox One, ukrywanego nadal za nazwą roboczą „Project Scorpio”.


Jak widać, amerykański gigant dotrzymał słowa i szykuje naprawdę potężny sprzęt dla graczy. Warto jeszcze zaznaczyć, że z 12GB pamięci 4GB będą przeznaczone na obsługę systemu, a dysk twardy ma mieć przepustowość lepszą o 50% niż dotychczas. Całość uzupełnia też ciekawa technika chłodzenia - radiator z komorą parową i wentylatorem. Konsola, podobnie jak model „S”, posiada wbudowany zasilacz. Dostępne porty również nie ulegną zmianie - nie ma dedykowanego gniazda dla sensora Kinect, a HDMI in nigdzie się na razie nie wybiera.

Co to wszystko oznacza? Zapowiadane granie w rozdzielczości 4K może stać się faktem. Microsoft zapewnia, że z przesiadki skorzystają także właściciele starszych telewizorów, grający w 1080p (ostry obraz, lepsza wydajność). Ponadto większa moc Scorpio przyda się do gier bez specjalnych trybów działania dla tej konsoli - mowa o stabilnych klatkach na sekundę, szybszym ładowaniu danych czy działaniu cały czas w maksymalnej rozdzielczości itd. Dotyczy to również tytułów z Xboksa 360.

Więcej informacji można znaleźć na portalu Eurogamer.pl.

Pozostaje teraz cierpliwie czekać do pełnej prezentacji sprzętu, podania ceny i planów wydawniczych Microsoft Studios.Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.