Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Najciekawsza gra E3 2018?

Społeczność

Zwroty cyfrowych gier wkrótce na Xbox One
Autor: Marcin Pawłowski   
13.04.2017.
 Mamy dobrą wiadomość dla osób preferujących elektroniczną dystrybucję. Mianowicie Microsoft uruchomił właśnie możliwość dokonywania samodzielnie zwrotów gier zakupionych cyfrowo w Sklepie Xbox oraz Windows 10! Na razie funkcja ta jest testowana wśród wybranych członków tzw. Alpha Ring w Xbox Preview, ale pewnie wkrótce trafi do wszystkich użytkowników konsoli. Jakie trzeba spełnić warunki, by odzyskać pieniądze?

  • Zwrotu pieniędzy za grę lub aplikację można zażądać w ciągu 14 dni od zakupu, jeśli korzystało się z niej mniej niż dwie godziny na wszystkich kontach;
  • DLC, Season Passy i inne dodatki nie są objęte programem zwrotów;
  • Zakupiona gra lub aplikacja musi zostać pobrana i uruchomiona zanim będzie możliwe dokonanie zwrotu;
  • Należy poczekać co najmniej jeden dzień od premiery gry lub aplikacji zanim pojawi się możliwość dokonania zwrotu;
  • Niektóre aplikacje ze Sklepu Windows 10 mogą nie być objęte programem zwrotów.

Cały proces zwrotu jest samoobsługowy. Po wejściu na account.microsoft.com do historii zamówień wystarczy wcisnąć odpowiedni link przy pozycji spełniającej wymienione kryteria. Po wypełnieniu krótkiej ankiety otrzymamy wydane pieniądze. Microsoft od razu ostrzega, że osoby nadużywające tego systemu będą miały blokowany dostęp.

Jak widać, są to podobne rozwiązania do tych, które zastosował już swego czasu Steam czy Origin. Miło, że Microsoft wykonał kolejny prokonsumencki krok i dba o dalszy rozwój cyfrowej dystrybucji w konsolowym świecie.


Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.