Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Najciekawsza gra E3 2018?

Społeczność

Niepewna przyszłość Mass Effect i Hitmana
Autor: Marcin Pawłowski   
11.05.2017.
Niepewna przyszłość Mass Effect i Hitmana

Square Enix całkiem niedawno odłożył na półkę serię Deus Ex. Teraz chce pozbyć się stojącego za Hitmanem studia IO Interactive.

Japoński koncern podsumował wczoraj swoje najnowsze wyniki finansowe, które mogą spodobać się akcjonariuszom. Znalazło się tam jednak także dość niespodziewane oświadczenie. Czytamy w nim, że podjęto decyzję o wycofaniu się spółki z działalności IO Interactive. Motywowane jest to chęcią skoncentrowania się na najważniejszych markach oraz studiach. Miejsca dla Duńczyków w tym gronie widać nie ma, a epizodyczna seria o zawodowym zabójcy nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań - mimo ciepłego przyjęcia przez graczy i krytyków.

Square Enix nie zamierza od razu zamykać IO Interactive. Zamiast tego szuka inwestora, który chciałby studio odkupić. Nie wiadomo jednak na jakich warunkach i czy oferta obejmuje też prawa do przygód Agenta 47, co pewnie mogłoby przyciągnąć kupców. Ograniczono się do informacji, że negocjacje z potencjalnie zainteresowanymi stronami trwają, ale gwarancji powodzenia nie ma żadnych.

Nieciekawe doniesienia nadciągają także z Ameryki Północnej. Jak twierdzą źródła portalu Kotaku, Electronic Arts na razie nie planuje następnej odsłony Mass Effect. Odpowiedzialne za Andromedę studio BioWare Montreal podobno zostało przekierowane do wsparcia innych projektów - Star Wars Battlefront II od EA Motive i niezapowiedzianej jeszcze gry BioWare Edmonton, którą dopiero co opóźniono na rok obrotowy 2019 wydawcy (kwiecień 2018 - marzec 2019). W tym ostatnim przypadku mowa o tytule z nazwą roboczą Dylan, mającym według plotek stanowić odpowiedź Elektroników na Destiny i The Division.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.