Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Najciekawsza gra E3 2018?

Społeczność

Nowy interfejs i Przewodnik w aktualizacji Xbox One
Autor: Marcin Pawłowski   
08.08.2017.
Nowy interfejs i Przewodnik w aktualizacji Xbox One

Microsoft wreszcie zdradził swoje plany na temat dalszych zmian w systemie Xbox One. Szykuje się kolejna rewolucja w interfejsie konsoli.

Od dzisiaj osoby należące do Xbox Preview Alpha Ring mogą zobaczyć nowy wygląd Startu, Przewodnika oraz zakładki Społeczność. Potem podobne modyfikacje mają dosięgnąć Centrów gier, Profili, jak również wprowadzone zostaną obiecane podczas E3 odświeżone awatary.

  • Start: przebudowano wygląd startowej strony interfejsu w oparciu o Microsoft Fluent Design. Główne założenia zmian to szybkość działania oraz więcej możliwości personalizacji. Od teraz podzielono Start na przewijane w górę i dół bloki, które da się swobodnie edytować - przypinając tam ulubioną grę, aplikację lub znajomego. W konkretnym bloku wyświetlana ma być zawartość zgodna z naszymi zainteresowaniami - np. wiadomość od dewelopera gry, propozycja osiągnięcia do odblokowania, informacja, że grają znajomi albo skrót do Centrum gry.

  • Przewodnik: poszczególne funkcje są teraz trochę inaczej pogrupowane i rozłożone poziomo, a ponadto wprowadzono nakładające się na siebie zakładki. Poruszanie się po Przewodniku i znajdowanie pożądanych opcji ma być dużo łatwiejsze niż dotychczas.

  • Społeczność: całkowicie zmieniono układ prezentowanej zawartości. Widzimy więcej elementów kanału aktywności na ekranie, a jeśli coś nas zainteresuje, to możemy otworzyć to na cały ekran. Łatwiej też czytać dzięki temu komentarze. Przy okazji zapowiedziano dodanie kolejnych tytułów do Areny Xbox Live.To tylko pierwsza porcja nowości, które znajdą się w jesiennej aktualizacji Xbox One. Mike Ybarra zdradził, że plany obejmują także dodanie jasnej wersji kolorystycznej interfejsu. Więcej informacji ma zostać ujawnionych wkrótce.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.