Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Czy korzystasz z abonamentu Xbox Game Pass?

Społeczność

[Aktualizacja] Electronic Arts obniża ceny bohaterów w Battlefront 2
Autor: Marcin Pawłowski   
17.11.2017.
 Krótko przed premierą otrzymaliśmy od Electronic Arts zapewnienie, że wyciągnięto wnioski z bety i w pełnej wersji Star Wars Battlefront II poprawiono system kart oraz zdobywania nagród w trybach wieloosobowych. Wczesny dostęp w ramach EA Access szybko jednak pokazał, że poważne problemy nadal istnieją. Okazało się bowiem, że spośród 14 obecnych w grze bohaterów aż 6 trzeba odblokować zbieranymi za mecze i wyzwania kredytami. Ponadto w tej drugiej grupie znalazły się tak znane postacie, jak Darth Vader czy Luke Skywalker.

Najbardziej istotną kwestią było to, że uzyskanie niektórych z nich mogło zająć nawet 40 godzin, bez wydawania cennej waluty na cokolwiek innego! Przedstawiciel wydawcy spróbował wytłumaczyć to chęcią zwiększenia dumy i satysfakcji grającego ze zdobycia upragnionej postaci. Ten komentarz zebrał na reddicie rekordową liczbę kilkuset tysięcy negatywnych ocen, więc na reakcję studia deweloperskiego nie trzeba było długo czekać.

Na oficjalnym blogu czytamy, że zmniejszono ceny wszystkich bohaterów o 75%. Luke'a Skywalkera i Darth Vadera odblokujemy za 15 tysięcy kredytów (było 60 tysięcy), Palpatine'a, Chewbaccę oraz Leię za 10 tysięcy, a Iden Version za jedyne 5 tysięcy. Przy okazji obiecano, że pojawią się kolejne zmiany, zgodne z oczekiwaniami fanów.

Oczywiście to tylko próba wyjścia z twarzą z całej sytuacji i przystopowania rozprzestrzeniającego się pożaru. Cały progres gracza w rozgrywce wieloosobowej nadal oparty jest na systemie rodem z najgorszych pozycji free-to-play, gdzie płacący może szybko przeskoczyć ograniczenia i uzyskać przewagę nad osobami, które nie zamierzają wykładać dodatkowych pieniędzy na skrzynki z losowymi nagrodami.

Aktualizacja: Po niesłabnącej krytyce i podchwyceniu tematu przez mainstreamowe media Electronic Arts poszedł o krok dalej - w dniu premiery usunięto mikrotransakcje, więc wszystkie karty (poza bonusami do zamówień przedpremierowych) da się zdobyć wyłącznie przy użyciu kredytów za granie. Deweloperzy mają teraz pracować nad prawidłowym balansem i przebudową systemu. Kupowanie kryształów, które wymieniało się w obecnej wersji na skrzynki, wróci dopiero, gdy wprowadzone zostaną odpowiednie poprawki.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.