Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Czy korzystasz z abonamentu Xbox Game Pass?

Społeczność

Bungie o najbliższej przyszłości Destiny 2
Autor: Marcin Pawłowski   
30.11.2017.
Bungie o przyszłości Destiny 2

Bungie nie może ostatnio liczyć na przychylność fanów Destiny 2. Narastająca od kilku tygodni krytyka, gwałtownie spadająca liczba aktywnych graczy, zawód związany z nadchodzącym rozszerzeniem oraz odkrycie sztucznego ograniczania zdobywanych XP to najlepsze tego przykłady. Studio postanowiło zareagować i przedstawić swoje plany dalszego rozwoju gry.

W opublikowanym oświadczeniu przyznano wreszcie, że komunikacja ze społecznością nie była zbyt dobra i obiecano poprawę. Jednocześnie przypomniano listę szykowanych zmian oraz poprawek, którą podzielono się jakiś czas temu. Tym razem dostaliśmy jednak trochę konkretów.

W ramach dwóch grudniowych aktualizacji (5 oraz 12 dzień tego miesiąca) odświeżona zostanie ekonomia świata Destiny 2 - pojawi się możliwość bezpośredniego kupowania ekwipunku u sprzedawców, zmienią się nieco źródła nagród i system tokenów, a także wrócą w innej formie "three of coins". Ponadto legendarna broń będzie mogła występować w wariancie "Masterworks" z kilkoma bonusami, a na wybrane zestawy zbroi odblokujemy przez wykonanie określonych czynności tzw. ornamenty.

Jeśli chodzi o aktywności, to w grudniu należy spodziewać się playlisty heroicznych Szturmów z lepszymi nagrodami za ich ukończenie. Natomiast w styczniu Bungie spróbuje zachęcić ludzi do zaliczania prestiżowych poziomów trudności - tutaj konkretów brak. Deweloperzy chcą także zabrać się za Przygody oraz Utracone Sektory. W temacie Tygla wspomniano o karach za wychodzenie z meczów i prywatnych rozgrywkach. W obu przypadkach trzeba poczekać do przyszłego roku.

Z pełną rozpiską zmian można zapoznać się w tym miejscu. Na pewno nie są one rewolucyjne i nie spełnią oczekiwań wielu fanów, ale przynajmniej niektóre z nich powinny umilić czas spędzony z grą albo dać dodatkowe zajęcie. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że to dość oczywiste poprawki albo przywracanie opcji, które były dostępne w pierwszej części. Nadal brakuje długoterminowego planu, a Bungie już wielokrotnie obiecywało poprawę, z czego ostatecznie niewiele wynikało. Dlatego lepiej nie przesadzać z optymizmem.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.