Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Czy korzystasz z abonamentu Xbox Game Pass?

Społeczność

Microsoft kończy z adapterem do Kinecta
Autor: Marcin Pawłowski   
04.01.2018.
 Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Microsoft postanowił uśmiercić Kinecta i zakończył produkcję nowych egzemplarzy sensora ruchu. Jak dowiedział się portal Polygon, nie ma też już co liczyć na kolejne dostawy specjalnej przejściówki, umożliwiającej podpięcie urządzenia do gniazda USB w konsolach Xbox One S oraz Xbox One X, które pozbawione są dedykowanego wejścia dla Kinecta.

Kinect był dla Xboksa niepotrzebnym ciężarem od dawna, więc ostateczne rozstanie się z nim przez Microsoft nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Sposób w jaki to zrobiono pozostawia jednak wiele do życzenia. Posiadacze sensora, którzy są ciągle zainteresowani jego używaniem i chcą sięgnąć albo już sięgnęli po nowszą konsolę amerykańskiego giganta, muszą zachować swojego starego Xboksa lub zapłacić grube pieniądze za używaną przejściówkę z drugiej ręki, ponieważ nie ma jej w oficjalnych kanałach dystrybucji od dłuższego czasu.

Skoro już nie zdecydowano się na program darmowego dostarczania adapterów nabywcom Xboksa One X, którzy kiedyś kupili "grubego" Xboksa z Kinectem, jak miało to miejsce przy okazji premiery modelu S, to można chyba było zorganizować jeszcze jedną, większą dostawę przejściówek do sklepów? Zapewne ogólna liczba użytkowników Kinecta ze starymi konsolami nie jest duża, ale wypadałoby jednak o nich na sam koniec zadbać - to oni zaufali Microsoftowi od samego początku.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.