Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Czy abonament Xbox Game Pass powinien być dostępny na innych platformach?

Społeczność

Dzielenie się kontrolerem w wiosennej aktualizacji systemowej Xboksa One
Autor: Marcin Pawłowski   
02.03.2018.
Dzielenie się kontrolerem w wiosennej aktualizacji systemowej Xboksa One

Microsoft zapowiada następne nowe funkcje dla konsol Xbox One.

Wiosenna aktualizacja Xbox One:

  • 1440p - możliwość ustawienia w wyjściach wideo rozdzielczości 1440p na konsolach Xbox One X oraz Xbox One S dla gier i multimediów.

  • Podziel się kontrolerem na Mikserze - osoby transmitujące grę z Xboksa One za pośrednictwem Miksera otrzymają opcję udostępnienia kontroli nad rozgrywką widzom, którzy oglądają streama na stronie Mixer.com na PC. Do dyspozycji są wszystkie przyciski, za wyjątkiem Przewodnika. Widz może korzystać z wirtualnego lub prawdziwego kontrolera, pomagać lub przeszkadzać transmitującemu.

  • Lepszy Mixer - zmiana gry lub jej wyłączenie nie przerywa już transmisji. Widzowie zobaczą wówczas ekran pauzy. Ponadto można rozpocząć streama będąc jeszcze w interfejsie konsoli.

  • Lepszy Edge - odświeżono internetową przeglądarkę w wersji konsolowej, zarówno pod względem wyglądu, jak i wygody użytkowania. Oprócz tego dodano możliwość pobierania i wrzucania przy jej użyciu zdjęć, muzyki oraz wideo. Pobraną zawartość odtworzymy w aplikacji File Explorer.

  • Audio - osoby lubiące słuchać własnej muzyki w trakcie grania mogą regulować poziomy dźwięku z obu źródeł bezpośrednio w Przewodniku.

  • Filtry w Klubach - dla zarządzających Klubami przygotowano opcję filtrowania próśb o zaproszenie, przykładowo na podstawie czasu spędzonego w konkretnej grze, zgromadzonego Gamerscore czy stanu reputacji w Xbox Live.

  • Kanał aktywności - dodano możliwość szybkiego podejrzenia najpopularniejszych postów na kanale aktywności w Klubie (obecnie i od początku jego istnienia). Ponadto mamy opcję wyłączenia komentarzy we własnych wpisach w Klubie lub Społeczności. Posty o transmisjach, które się zakończyły, będą automatycznie ukrywane.

  • Turnieje - tworzenie i dołączanie do turniejów jest dostępne bezpośrednio w Centrum danej gry.

Tradycyjnie - nowe funkcje najpierw trafią do testów w Xbox Preview Alpha Ring, a potem stopniowo będą udostępniane w kolejnych kręgach, by ostatecznie trafić do wszystkich użytkowników konsoli.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.