Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Kogo wolałbyś mieć w swojej drużynie?

Społeczność

Phil Spencer zaprasza na X018, zapowiada obsługę myszki i klawiatury
Autor: Marcin Pawłowski   
26.09.2018.
 Podczas wczorajszego odcinka "Inside Xbox" Phil Spencer miał dwa ważne ogłoszenia. Jeśli ktoś jest związany z platformą Microsoftu nieco dłużej, to być może pamięta jeszcze specjalne eventy "X0" poświęcone w całości Xboksowi, podczas których ujawniano plany na przyszłość oraz zapowiadano nadchodzące tytuły. Amerykański gigant po wielu latach przerwy wraca do tego pomysłu i zaprasza fanów do Meksyku 10 listopada tego roku na "X018". Ma to być wielkie święto społeczności Xboksa. Gdyby komuś nie było po drodze, to oczywiście wszystko zobaczy na żywo na Mixerze.

Druga informacja dotyczy obsługi myszek oraz klawiatur. Microsoft oddaje w ręce deweloperów odpowiednie narzędzia i pozwoli im decydować, czy i w jaki sposób chcą w swoim tytule wspierać tego rodzaju sterowanie. Wszystko zależy od nich, a dostępne opcje umożliwiają przykładowo tworzyć osobne playlisty w rozgrywkach wieloosobowych. Pierwsza oficjalnie potwierdzona gra to Warframe, która niedługo będzie testowana przez Xbox Insiders.

Obiecano, że z Xboksem zadziała większość przewodowych i bezprzewodowych klawiatur oraz myszek. Jednocześnie jednak Microsoft nawiązuje współpracę z firmą Razer, która stworzy sprzęt dla posiadaczy konsol Xbox One.


Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.