Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Kogo wolałbyś mieć w swojej drużynie?

Społeczność

Bungie rozstaje się z Activision
Autor: Marcin Pawłowski   
11.01.2019.
Bungie rozstaje się z Activision

Duża niespodzianka.

W kwietniu 2010 roku dowiedzieliśmy się, że Bungie zawarło dziesięcioletnią umowę, na podstawie której Activision będzie zajmowało się dystrybucją i kwestiami wydawniczymi nowej serii autorów Halo. Studio zachowało przy tym swoją niezależność i prawo własności intelektualnej do tworzonej marki. Wczoraj wieczorem dość niespodziewanie ogłoszono wcześniejsze rozwiązanie tego kontraktu.

Bungie przejmie od Activision status wydawcy Destiny i zamierza samodzielnie odpowiadać za przyszłość tego ambitnego przedsięwzięcia. Proces uporządkowania wszystkich tematów potrwa jakiś czas, ale obie firmy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by odbyło się to sprawnie. Deweloperzy jednocześnie obiecują dalszy rozwój serii. Na razie jednak nie mają nic konkretnego do ogłoszenia. Najbliższe miesiące przyniosą dodatki wchodzące w skład tzw. przepustki rocznej.

Jason Shreier z Kotaku, od dawna śledzący uważnie losy Destiny, twierdzi, że napięcia pomiędzy stronami były obecne od wielu lat, a polubowne rozstanie zapewne leżało w interesie każdej z nich. Przykładowo Bungie nie lubiło rocznego cyklu wypuszczania nowej zawartości, a do tego wydawca chciał bardziej przystępnej gry, pozwalającej dotrzeć do większej grupy odbiorców. Oczywiście wiele problemów wynikało z decyzji samych twórców, więc nie można za wszystkie porażki obwiniać Activision. Miejmy nadzieję, że Bungie będzie teraz w stanie zająć się całością na własną rękę i spróbuje wreszcie w pełni wykorzystać potencjał Destiny.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.