Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Jak oceniasz wygląd Xbox Series X?

Społeczność

Microsoft pokazał Project Scarlett!
Autor: Marcin Pawłowski   
13.12.2019.
Microsoft pokazał Project Scarlett!

Microsoft jednak nie czekał do przyszłego roku z ujawnieniem nazwy i wyglądu następnego Xboksa. Project Scarlett to teraz Xbox Series X.

Xbox Series X zdecydowanie zaskakuje prostą, prostokątną obudową z czarnego plastiku, na której widoczne jest jedynie podświetlane logo oraz otwór napędu optycznego z przyciskiem wysuwania. Urządzenie jest prezentowane w oficjalnych materiałach w pozycji pionowej, ale będzie można je również położyć. Nie podano dokładnych wymiarów, lecz umieszczony obok kontroler sugeruje, że nowy Xbox nie powinien być duży.

Microsoft obiecuje, że otrzymamy najszybszą i najpotężniejszą konsolę, która wyznaczy nowe standardy pod względem wydajności i wstecznego wsparcia, pozwalając od razu korzystać z całej dotychczasowej biblioteki posiadanych gier, abonamentu Xbox Game Pass, a także wszystkich akcesoriów od Xbox One. W porównaniu do Xbox One X ma być znacznie mocniejsza, a zastosowana obudowa pozwoli, by jednocześnie była cicha.

Jeśli chodzi o konkretne możliwości, to standardem powinno być granie w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Deweloperzy mogą jednak wybrać więcej FPSów (nawet 120) czy rozdzielczość (wsparcie 8K). Xbox Series X napędzać mają zmodyfikowany procesor na bazie Zen 2 i architektura RDNA od firmy AMD. Amerykański gigant wspomina, że takie rozwiązania, jak Variable Refresh Rate (VRR), Variable Rate Shading (VRS), Auto Low Latency Mode (ALLM), Dynamic Latency Input (DLI) oraz szybki dysk SSD pozwolą deweloperom w pełni realizować ich wizje gier następnej generacji.

Kontroler dołączany do każdego Xbox Series X nie będzie zbytnio różnił się od obecnego. Zmieni się nieco rozmiar i kształt wykończeń, a także pojawi się dodatkowy przycisk do szybkiego tworzenia klipów oraz zrzutów ekranu. Ponownie popracowano nad tzw. "krzyżakiem", który ma być podobny do tego z Xbox Elite Series 2. Nowy kontroler zadziała z konsolami Xbox One oraz komputerami z Windows 10.

Przy okazji poznaliśmy drugą, obok Halo Infinite, grę od wewnętrznych studiów, która tworzona jest z myślą o Xbox Series X - Senua’s Saga: Hellblade II od Ninja Theory. Opublikowany materiał wideo został stworzony na silniku gry (in-engine) i ma być pokazem możliwości następnego Xboksa.

Nie podano informacji o planowanej cenie czy konkretnej dacie premiery, więc Microsoft nadal posługuje się ogólnym terminem "koniec 2020 roku". Nie potwierdzono też niedawnych doniesień o dwóch wariantach urządzenia. Sama nazwa zdaje się jednak trochę to sugerować - skoro jest "Seria X" nowego Xboksa, to powinna być także jakaś inna. Zapewne Microsoft na razie nie chce niepotrzebnie komplikować swojego ogłoszenia.
Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.