Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

Phil Spencer o wizji Xboksa; koniec produkcji Xbox One X
Autor: Marcin Pawłowski   
17.07.2020.
 Jak dowiedział się portal The Verge, Microsoft zakończył produkcję konsol Xbox One X oraz Xbox One S All-Digital Edition (wersja bez napędu). Nadal wytwarzany i sprzedawany na całym świecie będzie zwykły wariant Xbox One S. Amerykański gigant chce w ten sposób uporządkować swoją ofertę i w pełni skupić na nadchodzącym Xbox Series X. Z kolei Phil Spencer postanowił podsumować zasady, którymi jego firma będzie kierować się w najbliższej przyszłości.

Obok ogólnych zapewnień, jak stawianie nas, użytkowników, na pierwszym miejscu, przypomniano obietnice z ostatnich miesięcy. Mowa o rozwoju Xbox Game Pass i kontynuacji wrzucania do usługi tytułów od wewnętrznych studiów w momencie premiery, wstecznej kompatybilności gier i akcesoriów, systemie Smart Delivery (płacisz raz, grasz na dowolnej konsoli) czy też wspieraniu Xbox One nowymi produkcjami przez następnych kilka lat.

Nowością będzie włączenie Project xCloud (nazwa się zmieni) do Xbox Game Pass Ultimate bez podnoszenia ceny. Nastąpi to już we wrześniu. Niestety nadal nie wiemy kiedy usługi zawita oficjalnie do Polski. Phil Spencer nie wspomniał też czemu ze Sklepu Microsoft zniknęła możliwość przedłużenia Xbox Live Gold o 12 miesięcy (została opcja 1 miesiąc i 3 miesiące). Od razu pojawiły się spekulacje, że może to oznaczać gruntowne zmiany w tym abonamencie, pozwalającym na granie online i pobieranie tytułów z "Games with Gold'.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.