Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

Problem z dodatkowymi piosenkami do Lips - rozwiązanie
Autor: Marcin Pawłowski   
29.11.2008.
 Jeśli ktoś próbował pobrać którąś z dodatkowych piosenek do wydanej tydzień temu nowej produkcji muzycznej Lips, to z pewnością odkrył już, że utwór po zapisaniu na HDD lub karcie pamięci nie pojawia się na liście w samej grze. Microsoft najprawdopodobniej zdecydował się wprowadzić nową formę zabezpieczeń lub po prostu wyszło to twórcom przypadkowo. Niestety problem dotyka głównie nieświadomych graczy z krajów nieposiadających oficjalnego wsparcia usługi Xbox Live. Nie chodzi tutaj o znienawidzoną blokadę regionalną, ponieważ plik można zwyczajnie ściągnąć z Rynku, lecz o brak rozpoznania go przez Lips. Wychodzi na to, że akceptowane są wyłącznie kawałki dodane do kolejki pobierania za pośrednictwem sklepu muzycznego "Get music" ("Zdobądź muzykę"), jednak u większości osób nie wyświetla się tam spis rozszerzeń moźliwych do kupienia. Szczegóły rozwiązania tej kwestii w rozwinięciu.


Jeśli po uruchomieniu "Get music" ("Zdobądź muzykę") i wybraniu odpowiedniego filtra nie widzisz DLC, to musisz wykonać następujące czynności:
1. Zmień ustawienia regionalne konsoli z Polski (innego kraju) na Wielką Brytanię lub USA. Przestaw język interfejsu na angielski.
2. Usuń wszystkie zapisane stany gry Lips oraz pobrane utwory. Stracisz tym samym cały progres (medale, gwiazdki, rangę itd.), więc dobrze się nad tym zastanów.
3. Wyczyść cache dysku twardego - zakładka "Memory" ("Pamięć") w "Console settings" ("Ustawienia konsoli"). Podświetlasz dysk twardy i wciskasz Y. Potem wklepujesz kombinację: X, X, LB, RB, X, X. W ten sposób usunięte zostaną wszelkie aktualizacje, ale zapisane stany gier pozostaną na swoim miejscu.
4. Uruchom Lips, pobierz od nowa aktualizację i ciesz się dostępem do sklepu muzycznego. Kupuj piosenki za jego pośrednictwem, a każdy utwór na pewno pojawi się później w grze.

Po zakończeniu całego procesu możesz powrócić do poprzednich ustawień konsoli. Ważne jest to, by zrobić nowy save.

Jeśli kupiłeś jakieś piosenki wcześniej - usuń je z dysku i pobierz jeszcze raz za pośrednictwem "Get music". Nie będziesz musiał płacić za nie ponownie.

Gdybyś chciał pobrać darmowy utwór "Take On Me" (za friko do 30 czerwca 2009), a posiadasz Gamertaga zarejestrowanego na USA, to musisz założyć konto na UK i na nim ściągnąć piosenkę. Będzie ona później dostępna również na Twoim podstawowym Gamertagu.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.