Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Czy korzystasz z abonamentu Xbox Game Pass?

Społeczność





Oświadczenie Microsoft Polska i KontrAkcja.pl
Autor: Marcin Pawłowski   
21.01.2010.
 Zgodnie z planem wczoraj odbyła się rozmowa pomiędzy organizatorami ruchu KontrAkcja.pl oraz firmą Microsoft Polska. Wynikiem tego spotkania jest nadesłane nam oświadczenie, w którym czytamy, że "obie strony doszły do porozumienia i podjęcia wspólnych kroków zmierzających do polepszenia sytuacji polskich graczy korzystających z konsoli Xbox 360". Wkrótce zostanie zmieniony adres strony akcji, by wyraźniej podkreślić, że nie ma poparcia dla osób korzystających z nielegalnych kopii gier. Pełna treść notki czeka w rozwinięciu newsa. Oczywiście chętnie poznamy Wasze komentarze na ten temat.

Warszawa, 21 stycznia 2010 r. – Organizatorzy inicjatywy domagającej się wprowadzenia do Polski usługi Xbox Live oraz polski oddział zajmujący się marką Xbox 360, postanowili wydać wspólne oświadczenie.

Po odbyciu telekonferencji w dnu 20.01.2010 r., obie strony doszły do porozumienia i podjęcia wspólnych kroków zmierzających do polepszenia sytuacji polskich graczy korzystających
z konsoli Xbox 360.

Organizatorzy akcji, którzy opowiadają się za wprowadzeniem usługi Xbox Live do Polski, postanowili w geście dobrej woli zmienić adres strony internetowej www.kontrakcja.pl, na www.wewantlive.com, aby jasno i wyraźnie podkreślić, że popierają intencje antypirackiej akcji www.nieprzerabiam-niekradne.pl. Zmiana adresu strony nastąpi w możliwe szybkim terminie. Jednocześnie autorzy akcji chcą podkreślić, że oficjalny brak usługi Xbox Live nie może służyć jako usprawiedliwienie piractwa i przerabiania konsol, dodatkowo wskazują, że wprowadzenie Xbox Live do Polski będzie najskuteczniejszym narzędziem walki z tym problemem.

Podczas rozmowy strony wyjaśniły sobie sposób, w jaki centrala Microsoft podejmuje decyzje odnośnie wprowadzenia usługi Xbox Live. Piractwo, wpływające na sprzedaż gier, jest problemem w ocenie potencjału Polski pod tym względem, ale dotychczasowy brak Xbox Live nie jest żadną bezpośrednią reakcją na ten problem, jak zostało to zinterpretowane.

Polski oddział firmy Microsoft zajmujący się Xbox 360 zobowiązał się do przekazania postulatów polskich graczy w sprawie Xbox Live bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za usługę Xbox Live, którzy pracują w centralnym oddziale Microsoft oraz do przekazania odpowiedzi centrali na powyższe zagadnienia (będą one dotyczyć m. in. sprawy zniesienia blokad regionalnych
na niektóre gry i dodatki z Xbox Live Marketplace, a w dalszej perspektywie pełnego wprowadzenia usługi Xbox Live do Polski). Polski oddział Microsoft zobowiązał się do przekazania odpowiedzi w ciągu 30 dni od daty ich nadesłania. Dodatkowo raporty dotyczące kolejnych działań polskich graczy zaangażowanych w inicjatywę będą systematycznie przesyłane do centralnego oddziału Microsoft.

Komentarze

Dodane przez Patr0l w dniu - 2010-01-21 13:35:21
opłacało się:) uważam że akcja jest bardzo pozytywna

Dodane przez Bachu w dniu - 2010-01-21 13:43:04
Co takiego?
Po pierwsze porozumienie zawrte przez korporacje a butownikami wyglądał w ten sposób - damy wam $ ale zamknijcie mordy. 
Po drugie żadnych zmian nie będzie prócz takich, że kochany M$ będzie trzepał więcej kasy. 
Po trzecie, rzecz która mnie naprawdę już wkurwia. 
Ludzie płacicie za grę po 250zł. Niedość, że to dużo to twórcy gier w porozumieniu z wyżej wymienioną korporacją opierdalają was z pieniędzy za "dodatki", które kurwa powinny być zrobione odrazu. 
 
Mam płacić za podstawkę do gry i dodatkowo wyrzucać pieniądze na to żeby to w ogóle przypominało gre ? 
Przykładem tego może być DA - dodatki zwane questami wartymi tyle co nowa gra. 
Sorry, ale ja widze tylko tyle ze ktos Was robi w chuja a nie chce waszego dobra. Jedyne czego oni to chcą to waszej duszy przykutej do monitora i tego co macie w portwelu. 
Jeżeli nic z tym nie zrobimy, to jeszcze troche a będziecie płacić za oglądnięcie intra lub outra w grze.

Dodane przez SandSpol w dniu - 2010-01-21 14:09:37
no m$ dopiął swego kontrakcja ma się uciszyć i tak też będzie wynegocjowali tylko to co m$ miał zrobić już kilka lat temu a i nie wierzę w cuda więc wszystko ucichnie i będzie wszytko po staremu olewka jak zwykle

Dodane przez halfik w dniu - 2010-01-21 14:41:29
a ja z tego miejsca chciałem podziękować osobą odpowiedzialnym za kontrakcję jak i również oddziałowi M$ który nie olał całej sprawy tylko postanowił porozmawiać o problemie - możliwe że nic z tego nie wyjdzie i dalej Live nie będzie (choć przynajmniej brak blokad to byłoby już coś), ale cieszy mnie fakt że są ludzie którzy jednak starają się coś z tym zrobić - i za to wam dzięki - nie poddawajcie się w działaniach bo macie za sobą spore grono graczy :)

Dodane przez Sith w dniu - 2010-01-21 15:07:23
Ogólnie rzecz ujmując to MS własnym działaniem wspiera sprzedaż konsol Sony. Jestem użytkownikiem xbox'a, ale następną moją konsolą będzie ze stajni Sony i tyle, nie ma co kopii kruszyć, jeśli MS nie chce to nic na siłę i tyle. Samą swoją akcją dobitnie o tym zaświadczają. Znając podejście MS, to pomimo zaangażowania się Polskiego oddziału MS i kontrakcji, jeśli przez tyle lat się nic nie ruszyło to się nie ruszy i koniec. Jak widać Sony może, a MS jednak nie to trzeba wybrać Sony.

Dodane przez Nisu w dniu - 2010-01-21 15:12:20
Musze przyznać poniekąd rację Bachu. Nie wypowiadam się co do pierwszych 2 elementów, ale fakt faktem (o czym już gdzieś nie raz pisałem) jest absurdem wypuszczanie niekompletnych gier. Przecież to idiotyczne... Z tego co pamiętam parę tytułów PRZED premierą miało zapowiedziane płatne dodatki, właśnie jakieś questy itd... To sry bardzo, ale za co my kur*a płacimy? Za pudełko i kawałek tłoczonego plastiku? Nie wiem jak inni gracze, ale ja kupiłem specjalnie konsole żeby pograć w GRY (zaznaczam GRY, a nie wersje LITE) nie martwiąc się o wymagania, zmiany itd. MS sam sobie kopie rowy a potem dziwi się że ludzie są nie zadowoleni. Brak polskiego Live nie jest tu podstawowym kłopotem. Problem ten jedynie odwraca uwagę od całej reszty. Polityka MS to jedna wielka pomyłka która bez odpowiedniego nakręcania marketingu nie przetrwała by w dobie dzisiejszego rynku. 
Zgadzam się z ostatnim zdaniem kolegi, jeśli nic się na tym poziomie nie zmieni, przyjdą czasy w których nawet filmiki wew. gry będą płatne... 
Do kontrakcji było prawo, fajnie że ktoś z tego skorzystał, przynajmniej nie ma obojętności. Ale naprawdę głośna sprawa była by w momencie utworzenia akcji 100% gier. Problem w tym, i nie ma co tego ukrywać, Polska nie ma większego głosu w tej sprawie. Nie mam zamiaru obrażać żadnych nacji, ale jeśli amerykanie nie zaczną trochę myśleć co się im podaje, stan ten się nie zmieni. 
Takie jest moje zdanie, jeśli się ktoś nie zgadza też się może wypowiedzieć, mamy przynajmniej w tej kwestii wolność słowa. Wiem też że marudzę i znając życie zaraz znajdzie się jakiś co powie "jak nie pasuje to spadaj" mniej czy bardziej wulgarnie. Tylko wiecie co? Czemu mam to olać skoro za to zapłaciłem? 


Dodane przez raven66633 w dniu - 2010-01-21 15:24:38
Widzę że twórcy "kontrakcji" zwrócili uwagę M$ Polska co jest już dużym sukcesem, ustępstwa jak zmiana adresu strony jest jak najbardziej zrozumiała aby nie była kojarzona jak akcja popierająca "piractwo". Musimy też pamiętać o tym że M$ Polska samodzielnie nie podejmuje decyzji dotyczącej LIVE więc doprowadzenie do dialogu i pokazanie polskich graczy jest jak najbardziej pozytywne. Oby tylko nie ucichło całe zamieszanie bo cofniemy się do stanu wyjściowego.

Dodane przez DamianX360 w dniu - 2010-01-21 16:00:16
Nie rozumiem, dlaczego jest taka walka o polskiego XBOX Live i z tego co czytam stało się to główym problemem ... Przecież najważniejsze jest zniesienie blokad regionalnych i zdrapki do gier, których nie ma w polsce. Każdy z nas ma konto na inny kraj i co jest źle? A wprowadzenie PL Live i tak nic nie zmieni, konta nie będzie się dało przenieść na PL, a poza tym, PL Live były i tak mocno okrojony, jak już wspominał wrog. Ale tak i tak nie doczekamy się PL Live na tej generacji konsol.  
Szkoda, że tak mało jest wspomniane o najważniejszym problemie jakimi są blokady regionalne i brak zdrapek...

Dodane przez Sith w dniu - 2010-01-21 16:20:02
MS będzie miał ze zdrapkami będzie taki sam problem jak w przypadku SONY, a nazywa się to NBP, który uważa zdrapki za środek płatniczy. Inna sprawa, że pomimo tego SONY swoją usługę wprowadziło na teren PL, bez zdrapek i można. Jeśli MS nie wprowadzi live do PL, nawet poprzez zniesienie blokad regionalnych, to myślę, że w ten sposób napędzą klientów SONY i tyle, skoro w tej chwili dają taki popis swojej nieudolności i braku kompetencji w starciu które mogli mieć z góry wygrane mając przewagę roku na starcie.

Dodane przez Hejas w dniu - 2010-01-21 17:01:22
Naprawdę *aż tak* Was to ekscytuje? ;)

Dodane przez monwis w dniu - 2010-01-21 19:15:57
Za 30 dni DOOMSDAY - czekam na drugie narodziny xbox360 w Polsce.

Dodane przez cartheonee w dniu - 2010-01-21 23:33:22
http://www.dailymotion.pl/video/xbxx6j_t
nawet tvn sie wlaczylo

Dodane przez Jaro5412 w dniu - 2010-01-22 12:27:44
Ale powiedzcie po jakiego jasnego już się nakręcacie ?? Nikt niczego znów nie obiecał, a niektórzy już nastawiają się na poprawę sytuacji. Zdajcie sobie sprawę że polski live to w tej generacji już najprawdopodobniej tylko marzenie. Lepiej się później miło zaskoczyć, niż robić sobie nadzieje z niczego. 
 
Co do lamentów na temat DLC. Skoro aż tak bardzo niektórzy czują sie okradani to po jakiego wała kupujecie te gry ?? Przecież to że DLC zostanie wypuszczone zawsze jest możliwe i to każdy wie i może się tego spodziewać. A DLC wychodzące razem z gra ?? Rzadko ma to sens, wszystko jest zależne od tego jakie to dlc. Ale zazwyczaj jest to pozbawione sensu. Ale każdy kupując grę ma świadomość tego i jeżeli czuje się okradany, a mimo tego kupuje ten produkt to do kogo ma potem pretensje ?? Wszystko jest jasne i udostępnione dla każdego do sprawdzenia, tak aby kupując daną grę każdy wiedział za co płaci.  
Jeszcze nie było sytuacji żeby zaraz po kupnie trzeba było płacić za jakiś ukryty content bez którego nie będziemy mogli zagrać w to co właśnie kupiliśmy. To można nazwać okradaniem ludzi, a nie wydawanie np. dodatkowych map.  
Ciekawa rzecz BTW okradania. Jakoś niewiele osób protestuje czy ma opory przez nazwaniem wypuszczenia DLC kradzieżą, ale nazwanie piractwa kradzieżą wywołuje wielkie oburzenie i sprzeciwy. Interesujące jak to punkt widzenia zależny jest od punktu siedzenia... :zzz :zzz