Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

Konfiguracje Xbox Live

Poniższy poradnik zawiera dokładne informacje, które mają pomóc w podłączeniu się do Xbox Live na najpopularniejszych polskich łączach internetowych. Jeśli na liście poniżej nie znajdziesz swojego dostawcy, poszukaj podobnej konfiguracji. W takim przypadku użycie analogicznych ustawień i postępowanie według kolejnych kroków powinno wystarczyć.   

Zanim będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę z sieciową usługą Xboksa 360 i rozkoszować się w pełni możliwościami Xbox Live, musisz wszystko odpowiednio przygotować. Najważniejszy jest kabel, nazywany "skrętką", z którego skorzystasz przy podłączaniu konsoli. Można ją podpiąć do Internetu na dwa sposoby: bezpośrednio do modemu lub innego tego typu urządzenia sieciowego oraz do karty sieciowej w komputerze. W zależności od wybranej metody należy posiadać odpowiednie ustawienie kolorowych przewodów w końcówce kabla. Wyróżniamy następujące rodzaje:
- kabel z krzyżowym ułożeniem (crossowany) – używany do połączenia z kartą sieciową
- kabel prosty – potrzebny do połączenia bezpośredniego

Generalnie jednak obecnie produkowane routery nie są pod względem kabla wybredne, ponieważ te kilka gniazd RJ-45 to najczęściej zwyczajny switch, który jest już wewnętrznie crossowany. Dlatego też kabel crossowany można uznać za uniwersalny, działający zarówno przy podłączeniu do PC, jak i routera. 

Do bezprzewodowego podłączenia się do Internetu potrzebny jest dostęp do sieci Wi-Fi specjalny odbiornik. W przypadku konsol Xbox 360 S (zwanych Slim) jest on już wbudowany w konsoli. Posiadacze starszych modeli muszą dokupić przystawkę firmy Microsoft - Xbox 360 Wireless Network Adaptor.

Spis treści:

Szczegółowe opisy konfiguracji

•    Udostępnianie połączenia przez PC - Windows

Gdy używamy modemów podłączanych pod USB, nie posiadających dodatkowo gniazda Ethernet (RJ-45) lub nie ma możliwości podpięcia konsoli pod router, to należy skorzystać z Udostępniania Połączenia Internetowego (z ang. ICS – Internet Connection Sharing). Jest to oprogramowanie standardowo zainstalowane w systemach operacyjnych od Windowsa 98 SE w górę, które stwarza możliwość podzielenia łącza internetowego przy pomocy zwykłego komputera PC.

Neostrada TP

- Modem USB: Thomson SpeedTouch lub Sagem F@st

PC
Po połączeniu konsoli z kartą sieciową w komputerze należy uruchomić właściwości TCP/IP połączenia lokalnego, z którego będziesz korzystał (Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne (lub inna, nadana przez Ciebie nazwa) -> Właściwości -> Właściwości TCP/IP) i wpisać w nowym oknie poniższe ustawienia:

 • Adres IP: 192.168.0.1
 • Maska podsieci: 255.255.255.0
 • Brama domyślna: 192.168.0.1
 • Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34
 • Alternatywny DNS: 217.98.63.164

Wpisanie adresów DNS nie jest konieczne.


Następnie w opcjach połączenia internetowego wchodzimy w zakładkę „Zaawansowane” i w „Udostępnianiu połączenia internetowego” zaznaczamy wszystkie dostępne opcje. Jeśli posiadasz aktywną Zaporę Windows lub korzystasz z innego firewalla, to musisz wszystko odpowiednio na własne potrzeby skonfigurować lub całkowicie wyłączyć. Przykładowo źle ustawiony firewall może spowodować, że NAT będzie ustawiony na Strict lub Moderate (szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na końcu artykułu).


Xbox 360
Konsola powinna wykryć ustawienia automatycznie. Jeśli jednak nie zadziała w ten sposób to w Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć (zakładka "Ustawienia podstawowe") ustawiamy wszystko ręcznie według następującego schematu:

 • Adres IP: 192.168.0.2
 • Maska podsieci: 255.255.255.0
 • Brama: 192.168.0.1
 • Podstawowy serwer DNS: 194.204.152.34
 • Zapasowy serwer DNS: 217.98.63.164

Jeśli w karcie sieciowej nie podawałeś adresów serwerów DNS, tutaj również tego nie rób.


DSL TP (autor: ping182)

Xbox łączy się z Internetem przez komputer z włączoną opcją udostępniania połączenia internetowego. Pierwsze co robimy po podłączeniu konsoli do wolnej karty sieciowej, to ustawienie adresu IP sieciówki. Wchodzimy w Start -> Panel sterowania i klikamy dwukrotnie na „Połączenia sieciowe”. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:


W moim wypadku „Połączenie lokalne” to karta sieciowa łącząca się z konsolą, a „Połączenie sieci bezprzewodowej” to sieciówka łącząca się z Internetem. Kliknij prawym klawiszem na połączenie z Xboksem i wejdź we właściwości. Następnie znajdź na liście „Protokół internetowy (TCP/IP)” i uruchom jego ustawienia. Ukaże Ci się taki dialogbox:

Ustaw wszystko jak na powyższym obrazku, wypełnij tylko dwa pola – „Adres IP” oraz „Maskę podsieci” i kliknij OK. Co ważne, adres IP karty sieciowej łączącej się z Xboksem musi być inny niż IP karty sieciowej łączącej się z Internetem. Dla przykładu użyjmy IP 192.168.0.1.

Teraz uruchom swoją konsolę, wejdź do Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć. W zakładce „Ustawienia podstawowe” wybierz pierwszą opcję (Ustawienia IP). W tym momencie masz możliwość wyboru automatycznych lub ręcznych ustawień. Polecam ustawić wszystko ręcznie, w moim wypadku ustawienia automatyczne nie zadziałały.

W „Adres IP” przydzielamy IP naszej konsoli. Skoro sieciówka była ustawiona na 192.168.0.1 to konsola musi być ustawiona na 192.168.0.x - w miejsce x wpisz dowolną liczbę od 2 do 255 (1 jest zajęte przez kartę sieciową). W „Maska podsieci” wprowadź 255.255.255.0, a w „Brama” IP sieciówki komputera (u mnie będzie to 192.168.0.1). Gdy wypełnisz wszystkie pola, zatwierdź.

Następny krok to ustawienie DNS. Wróć do komputera, wejdź w Start -> Uruchom i wpisz komendę cmd. W nowym oknie należy napisać ipconfig/all i wcisnąć Enter. Na liście powinieneś znaleźć swoje adresy DNS. Teraz po prostu przepisujemy numery serwerów DNS (u mnie 192.168.1.4) do konsoli. Jeżeli u siebie masz włączone automatyczne otrzymywanie DNS, sugeruję wybrać w konsoli opcję Auto.

Żeby wszystko działało jak należy i konsola mogła połączyć się z Xbox Live, musisz jeszcze włączyć ICS (Internet Connection Sharing - Usługa udostępniania połączenia internetowego). Opcję tą znajdziesz we właściwościach karty sieciowej używanej do łączenia się z Internetem w zakładce „Zaawansowane”:

Zatwierdzamy wszystkie zmiany po czym cieszymy się Xbox Live na naszej konsoli. Niestety rozwiązanie to ma jedną wadę - konsola ma dostęp do Internetu tylko gdy komputer jest włączony.

Business Everywhere/ iPlus/ Blue Connect

Łącza te zmuszają nas do skorzystania z udostępniania połączenia przez komputer. Większość dobrych notebooków posiada zainstalowane oprogramowanie, które samo próbuje skonfigurować każde wykryte połączenie (na przykład ConfigFree w laptopach Toshiby). Dlatego też zazwyczaj wystarczy połączyć konsolę kablem crossowanym, potem wejść na komputerze w Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy na połączeniu internetowym. W zakładce „Zaawansowane” w „Udostępnianie połączenia internetowego” trzeba zaznaczyć przynajmniej pierwszą opcję od góry. Tak jak przy każdym udostępnianiu należy jeszcze dobrze skonfigurować lub wyłączyć firewalla. Jeśli połączenie nie zadziała to trzeba ustawić wszystko według poniższego schematu:

PC
Po podłączeniu konsoli do karty sieciowej w komputerze należy uruchomić właściwości TCP/IP połączenia lokalnego, z którego będziesz korzystał (Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne (lub inna, nadana przez Ciebie nazwa) -> Właściwości -> Właściwości TCP/IP) i wpisać w nowym oknie poniższe ustawienia:

 • Adres IP: 192.168.0.1
 • Maska podsieci: 255.255.255.0
 • Brama domyślna: 192.168.0.1

Wpisanie adresów DNS zazwyczaj nie jest konieczne (w razie co znajdziesz je w Start -> Uruchom -> cmd -> ipconfig /all).

Xbox 360
Konsola powinna wykryć ustawienia automatycznie. Jeśli jednak nie zadziała w ten sposób to w Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć (zakładka "Ustawienia podstawowe") ustawiamy wszystko ręcznie według następującego schematu:

 • Adres IP: 192.168.0.2
 • Maska podsieci: 255.255.255.0
 • Brama: 192.168.0.1

Wpisanie adresów DNS zazwyczaj nie jest konieczne.

•    Udostępnianie połączenia - Mac OS

(na przykładzie Orange Business Everywhere)
Mac
Po podłączeniu konsoli do karty sieciowej należy uruchomić "Preferencje systemowe" i w części "Internet i sieć" wybrać ikonkę "Sieć". Na liście po lewej stronie okna klikamy na "Ethernet", a następnie ze spisu przy "Konfiguruj" klikamy na "używając DHCP" lub "używając DHCP z ręcznie przydzielanymi adresami" - zależnie od naszych potrzeb i wymagań łącza. W przypadku Orange będzie to druga opcja. Pola wypełniamy w następujący sposób: 

 • Adres IP: 192.168.2.2
 • Serwer DNS: 217.116.100.65, 79.163.127.70

Jeśli nie znasz DNSów swojego łącza, to otwórz Terminal i wpisz komendę "dig". DNS znajdziesz w trzeciej linijce od dołu - przy słowie "SERVER:".

Teraz wchodzisz do "Preferencji systemowych", ikonka "Udostępnianie" i w "Udostępnianie Internetu" po prostu wybierasz w górnej części swoje połączenie z Internetem (np. AirPort), a na dole gniazdo "Ethernet". Potem aktywujesz udostępnianie zaznaczając odpowiedni kwadracik i wszystko na komputerze jest gotowe.


Xbox 360
Jeśli mogłeś sobie pozwolić na wybranie na Macu opcji DHCP, to konsola powinna sama wykryć ustawienia. W przeciwnym razie  wchodzisz na konsoli w Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć (zakładka "Ustawienia podstawowe") i wpisujesz wszystko ręcznie. Dla Orange schemat wygląda następująco:

 • Adres IP: 192.168.2.3
 • Maska podsieci: 255.255.255.0
 • Brama: 192.168.2.2
 • Podstawowy serwer DNS: 217.116.100.65
 • Zapasowy serwer DNS: wpisz cokolwiek

Zapisz i odpal test połączenia. Wszystko powinno działać.
•    Bezpośrednie podłączenie pod router

Przy bezpośrednim podłączeniu do routera najczęściej nie trzeba w konsoli niczego ruszać, wszystkie ustawienia zostaną wykryte automatycznie. Jeśli jednak wystąpi jakiś błąd, zazwyczaj spowodowany brakiem DHCP w sieci, to należy ręcznie wprowadzić swoje dane.

Osoby stosujące na routerze statyczne DHCP i przypisujące każdemu podłączonemu urządzeniu IP po adresie fizycznym (tzw. adres MAC) muszą dodać na listę obsługiwanych sprzętów w panelu administracyjnym routera MAC konsoli. Znajdziesz go w ustawieniach sieciowych: Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć, zakładka "Ustawienia  dodatkowe" -> Ustawienia zaawansowane (podany tam ciąg cyfr i liter to adres MAC Twojej konsoli).


Neostrada TP

- Livebox
Modem Livebox dostępny w usłudze Neostrada TP zasługuje na osobny akapit, ponieważ jest obecnie dosyć popularny i pozwala podłączyć Xboksa 360 na dwa sposoby:
- za pomocą kabla do jednego z dwóch gniazd RJ-45 modemu
- poprzez połączenie bezprzewodowe Wi-Fi (potrzebny dodatkowo Wireless Network Adaptor)

Stosując pierwszą metodę podpinamy konsolę i nic nie ustawiamy. Xbox powinien automatycznie wykryć ustawienia – może się zdarzyć, że nie zadziała na jednym gniazdku, a na drugim ruszy bez problemów. Sporo użytkowników zgłasza jednak dziwne kłopoty, jak na przykład wyskakiwanie błędu na teście Xbox Live już przy wyszukiwaniu IP. W takim przypadku należy spróbować wpisać dane w konsoli ręcznie, na wzór tych podanych wyżej przy konfiguracji dla osób z modemem USB (trzeba uważać przy wpisywaniu IP i podać takie, które nie jest zajęte przez jakiś inny sprzęt w domu). Jeśli to nadal nie pomoże to polecam ponownie skonfigurować sieć w domu, gdyż może być coś pomieszane w jej konfiguracji.

Informuję z góry, że dołączany do zestawu Livebox modem do komputerów PC pozwalający skorzystać z domowej sieci Wi-Fi nie nadaje się do Xboksa. Działa tylko specjalnie zaprojektowany adaptor podłączany pod gniazdo USB konsoli, który wyprodukował Microsoft (w przypadku konsol Slim nie jest potrzebna żadna przystawka).

- Inne routery
W zależności od własnych preferencji i ustawień routera konfiguracja może być ustawiona na w pełni automatyczną lub ręczną.

Chello

W przypadku korzystania z usług operatora UPC Chello pojawia się problem filtracji adresów MAC podłączanych do modemów urządzeń. Oficjalna strona internetowa informuje: „W zależności od wybranego wariantu usługi możesz podłączyć od 3 do 5 komputerów. Jedynie w przypadku Chello Easy możesz podłączyć tylko 1 komputer.”

- Chello Easy
Osoby korzystające z tego właśnie rodzaju połączenia mają pewien problem, gdyż jednocześnie do sieci może być podłączony albo komputer albo konsola. Do tego modem zapamiętuje MAC adres urządzenia.

Zacznijmy jednak od początku. Konsolę należy podłączyć do gniazda RJ-45 kablem z zestawu Premium (lub dłuższym, odpowiadającym Twoi potrzebom). Jeśli dostarczony przez operatora modem ma również gniazdo USB i z niego właśnie korzystasz, to odłącz kabel USB. Teraz masz dwie możliwości:
- będziesz za każdym razem resetował zapamiętany MAC adres poprzez odłączenie zasilania od modemu
- wpiszesz w interfejsie taki sam MAC adres jak ma Twój komputer

W pierwszym przypadku zwyczajnie wyczyścisz pamięć modemu i w konsoli nie wyskoczy błąd już przy wyszukiwaniu IP. Ciągłe wyciąganie kabla zasilającego może być jednak uciążliwie, dlatego lepiej zastosować drugą metodę. Na początku musisz spisać adres MAC karty sieciowej, której używasz do łączenia się z Internetem na komputerze. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę połączenia koło zegara na pasku zadań, następnie wybierz „Stan”, a w nowym oknie zakładkę „Szczegóły” – Adres fizyczny to dane, których potrzebujesz. Spisz ciąg cyfr i liter, a następnie włącz konsolę i udaj się do: Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć, zakładka "Ustawienia  dodatkowe" -> Ustawienia zaawansowane -> Alternatywny adres MAC (zdjęcia poniżej). Po właściwym wpisaniu danych wystarczy jedynie podmieniać kable podłączone do gniazda RJ-45 modemu, bez konieczności jego resetowania.- Chello – pozostałe
Łącza w konfiguracji wyższej od Easy pozwalają na podłączenie co najmniej trzech urządzeń, dlatego tutaj nie powinno być jakichkolwiek problemów z graniem online na Xboksie 360.  

Aster

Posiadacze łącz od Aster mają na starcie spory kłopot. Na jednym adresie IP standardowo można korzystać z tylko jednego urządzenia. Do tego często domyślnie ustawione jest prywatne IP, a do bezproblemowego grania potrzeba IP publicznego. W związku z pierwszą rzeczą można wykonać następujące kroki:
- skontaktować się z administratorem (lub całość wykonać przez panel Wilga) i poprosić o dopisanie adresu MAC konsoli (znajdziesz go w Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć, zakładka "Ustawienia  dodatkowe" -> Ustawienia zaawansowane) jako drugiego komputera, z którego będziesz korzystał na zmianę z tym pierwszym
- dokupić dodatkową usługę pozwalającą na korzystanie z większej ilości urządzeń na jednym łączu i dopisać MAC adres do własnej puli

Koszt obu usług znajdziesz na stronie internetowej dostawcy. Czasem może się zdarzyć, że bez żadnych zmian uda Ci się uzyskać połączenie z Xbox Live – jednak będzie to się odbywać bardzo losowo i dość często zostanie szybko zerwane, więc nie ma to większego sensu.  

Sieci lokalne, kablówki

W sieciach lokalnych i łączach dostarczanych razem z telewizją kablową stosuje się filtrację adresów MAC ograniczając ilość podłączonych urządzeń. Wtedy można wpisać w konsoli jako alternatywny MAC adres fizyczny Twojego komputera i podłączać na zmianę Xboksa albo komputer.

Czasem jednak i to nie wystarczy. Niestety nie ma tu jednej, właściwej reguły. Czasem konsola podłączona do sieci nie będzie stwarzała żadnych problemów, w innym przypadku nie przejdzie nawet pierwszych etapów testu połączenia. W razie kłopotów należy skontaktować się z administratorem i wyjaśnić mu dokładnie sytuację, on jest do tego by Ci pomóc. Jeśli nie będzie za bardzo rozumiał jak można konsolę podłączyć do Internetu (często się zdarza), to wytłumacz mu to na zasadzie, że chciałbyś podpiąć do sieci dodatkowy komputer. 

Najczęściej zadawane pytania

1. Gdzie znajdę adres MAC Xboksa 360?
Wejdź w Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć, zakładka "Ustawienia  dodatkowe" -> Ustawienia zaawansowane. Jest tam podany ciąg liter i cyfr – to właśnie adres MAC Twojej konsoli.


2. Gdzie można wpisać alternatywny adres MAC?
Można to zrobić w Ustawienia systemu -> Ustawienia sieciowe -> Skonfiguruj sieć, zakładka "Ustawienia  dodatkowe" -> Ustawienia zaawansowane -> Alternatywny adres MAC.


3. W czasie testu wyrzuca błąd na testowaniu DNS, w czym leży problem?
Problem z DNSami, zwłaszcza przy udostępnianiu połączenia przez komputer, wiąże się najczęściej z włączonym lub źle skonfigurowanym firewallem w komputerze czy routerze. Musisz dokładnie sprawdzić czy wszystko dobrze ustawiłeś. Zajrzyj również do ustawień Zapory Windowsa jeśli korzystasz z ICS.

4. Co oznacza błąd MTU?
MTU (Maximum Transmission Unit) „oznacza rozmiar największego datagramu, który można przekazać przez warstwę protokołu komunikacyjnego” (Wikipedia). Do poprawnego działania Xbox Live wymagane jest ustawienie MTU Twojego routera lub bramy o wartości równej lub większej niż 1365.

5. Jaki router najlepiej wybrać?
Wszystko zależy od Twoich potrzeb i wymagań. Jeśli jesteś użytkownikiem Neostrady i chciałbyś zastąpić modem USB i mieć możliwość podłączenia kilku urządzeń do sieci, to potrzebujesz routera z wbudowanym modemem obsługującym usługę Telekomunikacji oraz switchem z kilkoma portami. Dobrze jest znaleźć odpowiadający własnym potrzebom sprzęt (na przykład posiadający jeszcze Wi-Fi) i poszukać w sieci opinii innych jego użytkowników. Na xbox.com znajduje się dodatkowo lista oficjalnie wspieranych urządzeń, posiadających certyfikat Xbox Live Compatibile.

6. Czym jest NAT i dlaczego pokazuje mi akurat Strict?
Rodzaj NATu warunkuje nam czy będziemy mogli grać ze wszystkimi osobami czy tylko z niektórymi. Poniższy obrazek przedstawia te zależności.


Pozbyć się „złego” NATu można przez odblokowanie wymaganych przez Xbox Live portów:
- 88
- 3074
Jeśli i to nie pomoże, to najlepiej zrobić test połączenia przy wyłączonym firewallu routera lub komputera. Będzie wiadomo czy to on jest przyczyną całego zamieszania. Pamiętaj jednak, że robisz to na własną odpowiedzialność.
Jak masz prywatne IP to powinieneś zmienić je na publiczne.


Komentarze

Dodane przez assasin70 w dniu - 2009-02-10 20:09:44
jak podłączyć x-360 do sieci STI
problem z DNS

Dodane przez dadas215 w dniu - 2009-02-26 16:05:07
Mam mały (dla mnie duży) problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. Otóż korzystam z interntu UPC 10mb. Modem mam ustawiony w takim miejscu, że nie mogę sobie pozwolić na to by był podłączony kablem do laptopa.  
bo laptop ma bezprzewodowe lancze, przewiercilem sie przez sciane pociagnolem kael ETHERNET do routera wdudowanego w modem (THOMSON!) podlanczam do XBOXA druga koncowke i na IP proba nie udana  
dzwonilem do upc i dostalem podstwawowe instrukcje typu wl i zresetuj i nic prosze pomozcie mi naprawde duzo sie nastaralem zeby to zrobic i teraz jak juz zamontowane elegancko problem techniuczny POMOCY FANATYK XBOX 360)!

Dodane przez dadas215 w dniu - 2009-02-26 16:06:09
:? :? :x :x HELPP

Dodane przez jacobisic w dniu - 2009-06-17 21:05:42
IP
Ja mam problem..  
Gdy podłączam wszystko jest ok ale gdy sprawdza siec to pisze  
Sieć: Przewodowa (to chyba znaczy ze znalazlo) 
Adres IP: Nie powiodło się 
Jak ktos wie to pisać GG 8262054 
Co jest? -.-

Dodane przez demarest w dniu - 2009-08-23 12:21:40
Laptop
Mam spory problem gdyz korzystam z laptopa i wbudowanej sieci besprzewodowej (livebox). zainstalowany windows 7 (oparty na panelu sterowanie visty) czy wie ktos moze jak to skonfigurowac?? GG: 8592710

Dodane przez Mike w dniu - 2009-09-15 18:48:05
Rejestracja
Proszę o pomoc. Podłączam kebel ethernet pod konsole, a następnie do routera. Chce się zarejestrować w XboX Live. Sieć znajduje, z IP wszystko dobrze. Wpisuje E-MAIL, hasło i nagle przechodzi mi do etapu gdzie trzeba wpisać jakieś pytanie. I za każdym razem gdy dojdę do tego etapu wyskakuje mi okienku gdzie pisze: 
W tej chwili nie można się połączyć z Xbox Live. Spróbuj później. 
 
I ciągle to samo. Proszę o pomoc. 
Chrysti@vp.pl

Dodane przez mario4_mm w dniu - 2009-09-27 12:02:58
siema Christi mam ten sam problem ,nie moge chwilowo znaleść odpowiedzi w necie może ty rozwiązałeś tą zagatke jeśli tak proszę o podpowiedz POZDRAWIAM mario

Dodane przez Josi w dniu - 2009-10-27 17:05:02
siema mam ten sam problem co mario4 i christi, jak wiecie juz jak to rozwiazac to dajcie znac prosze 
iza_majka@poczta.onet.pl

Dodane przez markus1 w dniu - 2009-10-30 13:17:52
Witam Serdecznie mam xboxa 360od miesiaca i mam taki sam problem przy podlaczeniu go do netu jak Christi czyli po wpisaniu adresu e-mail i hasla nie chce przejsc do dalszej rejestracji tylko wyskakuje. W tej chwili nie można się połączyć z Xbox Live. Spróbuj później.  
Prosze o pomoc . kakedzia@poczta.onet.pl.Z gory dziekuje. :)

Dodane przez siddis w dniu - 2009-10-30 13:51:29
Problem
Witam mam problem z podłączeniem X'a do internetu. Mianowicie mam internet z astera i odblokowałem już u nic MAC dla mojej konsoli ale gdy podłączam go do neta to wyskakuje mi dąd między siecią a Internetem. Błagam pomocy. gg 6257812 piszcie nawet jak będę niedostępny z góry wielkie dzięki :)

Dodane przez Nevo w dniu - 2009-11-17 18:22:26
NAT i Livebox
Mam problem jak kilka ludzi wyżej z podłączeniem xboxa do internetu za pomocą liveboxa, dokładnie xbox w teście się łączy ale jest błąd; "Stosowany typ transmisji NAT to umiarkowany .... Włącz protokół UPnP...." 
Szukałem protokołów UPnP ale nie zalazłęm 
Jak skonfigurować poprawnie NAT i jak włączyć UPnP 
nevo@orange.pl 


Dodane przez kociemba79 w dniu - 2009-12-16 18:23:10
NAT i Livebox 
Mam problem jak kilka ludzi wyżej z podłączeniem xboxa do internetu za pomocą liveboxa, dokładnie xbox w teście się łączy ale jest błąd; "Stosowany typ transmisji NAT to umiarkowany .... Włącz protokół UPnP...."  
Szukałem protokołów UPnP ale nie zalazłęm  
Jak skonfigurować poprawnie NAT i jak włączyć UPnP kociemba79@o2.pl

Dodane przez SzymonxxxD w dniu - 2009-12-25 11:19:27
Proszę o Pomoc !
Mam problem z połączeniem się z usługą xBox Live testy związane z internetem siecią oraz xBoxem Live wyszły pozytywnie. Lecz kiedy próbuję dołączyć do tej usługi po podaniu adresu e-mail i po podaniu hasła i kliknięciu "Kontynuuj" wyskakuje komunikat " Logowanie do usługi Xbox LIVE jest obecnie niedostępne. Spróbuj ponownie później." Jest tylko jedna opcja do kliknięcia "OK" po kliknięciu xBox powraca do głównego menu. 
 
Proszę o pomoc i z góry dziękuje !

Dodane przez SzymonxxxD w dniu - 2009-12-25 12:57:49
Proszę o Pomoc !
Po przeczytaniu innych komentarzy zauważyłem że inni też mają taki problem i podają swoje maile ... więc ja też swój podam. 
szymonxxxd@interia.pl

Dodane przez pawcio w dniu - 2010-01-17 23:43:50
Prosze o Pomoc!
Mam pytanie, i mam nadzieje ze ktos na nie odpowie (bardzo mi zalezy) xD a tzn. mam pytanie jesli mam xboxa 360 z dyskiem 60gb (pro) i chce go podlaczyc do neta (mam kabel sieciowy) i qmpel mowil ze podlaczyl do modemu zresetowal modem (bo byl do kompa podlaczony) i mu dzialalo na necie, a u mnie wymaga jakiegos ,,MUC" ale wtedy nie resetowalem modemu ani nie odlaczalem zadnych kabli, moge to sprawdzic tylko u babci bo na kompie w domu ciagle gra brat. Jesli wiec podlacze kabel od neta do modemu i do konsoli i zresetuje modem, to bedzie smigac na necie? Xbox live? nie podlaczalem jeszcze wiec mam darmowy miesiac. Bardzo ale to bardzo prosze o pomoc! Z góry dziękuje :sigh

Dodane przez pokid94 w dniu - 2010-07-24 14:01:20
Prosze o Pomoc!
Mam pytanie czy internet na xbox-e mozerze dzałac przez ruter ? a jesli tak to jak to zrobić rzeby to dzałało?

Dodane przez sliwa w dniu - 2010-08-07 16:00:06
ale z was dzieci neo gościu wszystko dobrze napisał a wy nie rozumiecie! Przeczytajcie porządnie to zrozumiecie

Dodane przez many w dniu - 2010-08-17 21:39:57
PROSZĘ O POMOC
Witam Serdecznie mam xboxa 360od miesiaca i mam taki problem przy podlaczeniu go do netu po wpisaniu adresu e-mail i hasla nie chce przejsc do dalszej rejestracji tylko wyskakuje. W tej chwili nie można się połączyć z Xbox Live. Spróbuj później.  
Prosze o pomoc .maciekkonopacki@wp.pl

Dodane przez Zacassin w dniu - 2010-08-31 17:01:13
Problem NAt
mam Liveboxa a jak chce sie połączyć z Live to pokazuje sie błąd "Stosowany typ transmisji NAT to umiarkowany .... Włącz protokół UPnP...." co mam zrobic ?? moje gg 4192966 skonfigorowałem NAt jak na poradnikach z innych stron i nic plz o szybka pomoc

Dodane przez karolk145 w dniu - 2011-03-13 10:50:48
windows 7 i orange business
mam laptopa z windows 7 i internet orange business. Nie mam pojęcia jak w tym systemie to wszystko zrobić? Może mi ktoś napisać jak się połączyć z XBOXa do internetu przez laptopa? proszę pamietać, że jestem kompletnym laikiem i prosze o pomoc "krok po kroku" to mój mail kkus23@wp.pl udało mi się połączyć laptopa z xboxem (chyba) ale połączenia z internetem już nie łapie

Dodane przez misiekns89 w dniu - 2011-03-22 22:26:36
Problem Nat strict
Witam, mam problem xbox łączy się z xbox live i teoretycznie chodzi ale przy teście wyskakuje problem ograniczenia NAT. I nie zawsze w grze mi się łączy z innymi lub w ogóle się nie łączy:(. Mam się w bloku 8mb i nie wiem jak sobie z tym poradzić czy jest jakaś szansa na przeskoczenie tego i żeby wszystko śmigało mega mega szybko. Proszę o pomoc mój numer gg 4378396 
 
Pozdrawiam, dziękuje

Dodane przez sylwas21 w dniu - 2011-11-04 21:13:11
Problem z połączeniem z siecią !!
Witam mój problem polega na tym ze xb nie chce się połączyc z netem . Mam router Edimax a internet z tv kablowej , zrobiłem wszystko jak nalezy tzn jak jest wyżej napisane , prosze o pomoc bo nie wiem jak sie z tym uporac , dodam ze przejrzałem chyba wszystkie fora na ten temat i nic ! .

Dodane przez anetag85 w dniu - 2012-01-13 13:34:52
Pomocy!!


Dodane przez anetag85 w dniu - 2012-01-13 13:38:23
Pomocy!!
Proszę o pomoc nie nogę połączyć się z Xbox live ponieważ wyskakuje problem z UPnp mam internet z Orange.  
mój email anetaz85@wp.pl 
Jak ktoś wie jak to zrobić to pomóżcie plis :cry  


Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.