Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

Test Gears of War 3 Throat Communicator
Autor: Marcin Pawłowski   
07.10.2011.


                                                               Recenzja     Zapowiedź     Poradnik     Galeria      Lista Osiągnięć     Wywiad XCN

Throat Communicator - co się kryje za tą tajemniczą nazwą? Po prostu zestaw słuchawkowy, pozwalający na komunikację z innymi graczami podczas sesji rozgrywanych poprzez Xbox Live. Budowa tzw. komunikatora gardłowego (prawdziwa nazwa to laryngofon) inspirowana jest technologią stosowaną przez wojsko. Najważniejsza rzecz to fakt, że mikrofon jest umieszczony w obręczy, którą zakładamy na szyję. Ma ona odczytywać dźwięk bezpośrednio z drgań skóry w pobliżu krtani, umożliwiając swobodną wymianę zdań w warunkach silnego hałasu, czy też w sytuacji kiedy potrzeba zachować ciszę i mówić szeptem. Naturalnie "inspiracja" to tutaj słowo klucz i tej słuchawce daleko do rozwiązań militarnych. MadCatz lubi wypuszczać specjalne edycje swojego sprzętu przy okazji dużych premier, więc naturalnie nie mogło zabraknąć wersji z logo Gears of War 3 i w czerwono-czarnej kolorystyce.

Recenzowany headset sprawia wrażenie solidnego. Czerwony, dość długi i zwinięty w sprężynę kabel podłączamy do pada, obręcz zakładamy na szyję, a do ucha wędruje jedna słuchawka. Obręcz posiada skromny zakres regulacji, ale nawet osoby z dużymi karkami powinny czuć się komfortowo i po chwili całkowicie zapomnieć, że coś tam się znajduje. W końcu obręcz musi ściśle przylegać do skóry, by w ogóle działała. Niestety nie podoba mi się jedno rozwiązanie projektantów - słuchawka wewnętrzna, tzn. wkładana głębiej do ucha i blokująca dźwięki z zewnątrz. Tym samym ograniczono nam możliwość słuchania odgłosów z gry i mnie to podczas testów drażniło. O tyle dobrze, że w pudełku są zawarte trzy różne końcówki (mała, średnia, duża) i przynajmniej da się wygodnie włożyć tę słuchawkę. Warto jeszcze wspomnieć, że na głównym kablu znajduje się prosty pilot, umożliwiający regulację głośności oraz całkowite wyłączenie mikrofonu.


Od samego początku wiedziałem, że ten zestaw z pewnością nie zastąpi mi mojego bezprzewodowego mikrofonu Microsoftu. Powód jest niezwykłe prozaiczny - ma kabel (MS nie pozwala, by proste headsety innych firm były bezprzewodowe). Kiedy raz posmakowało się swobody i wygody, to łatwo się z niej nie rezygnuje. Liczyłem jednak na to, że może on wskoczyć na miejsce zwykłej słuchawki giganta z Redmond, dokładanej do konsoli z dyskiem twardym, której używam w trakcie ładowania tego pierwszego. W końcu o wiele fajniej jest nie mieć niczego przed ustami. Niestety, gadżet MadCatz skreśliła natychmiast słaba jakość najważniejszego elementu, czyli dźwięku przesyłanego pozostałym graczom. Nie będę tutaj przytaczał komentarzy jakie usłyszałem od znajomych, kiedy pierwszy raz do nich przemówiłem korzystając z Gears of War 3 Throat Communicator - były dość niecenzuralne. Sprawdziłem to sam nagrywając wiadomości głosowe i mieli rację. Dźwięk jest zniekształcony, często niewyraźny, a do tego dziwny, jakby mechaniczny.

Dlatego też odradzam wszystkim zainteresowanym kupno Gears of War 3 Throat Communicator z tego właśnie powodu. Jakość rozmów kolegów odbierana przez Ciebie będzie bardzo dobra, lecz oni po usłyszeniu Twojego głosu pomyślą sobie, że nadajesz z jakiejś jaskini, a ponadto masz jeszcze prawdopodobnie wadę wymowy. Dodając do tego wygórowaną cenę na poziomie ponad 100zł, należy potraktować to urządzenie firmy MadCatz co najwyżej jako ciekawostkę. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i zainwestować w oficjalny, bezprzewodowy sprzęt Microsoftu, z którego osobiście jestem bardzo zadowolony. Może nie będziesz miał na nim loga swojej ulubionej gry, ani nie poczujesz się jak żołnierz jakiejś elitarnej jednostki, ale przynajmniej masz pewność, że znajomi Cię zrozumieją i będziesz mógł komunikować się z nimi bez obaw o jakość.Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.