Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

Test Pilota zdalnego sterowania dla konsoli Xbox 360
Autor: Marcin Pawłowski   
17.11.2011.


                                                               Recenzja     Zapowiedź     Poradnik     Galeria    Lista Osiągnięć    Wywiad XCN
 
Należę do tego pokolenia, które pamięta jeszcze czarno-białe telewizory z kilkoma przyciskami na obudowie. Mimo że do wyboru było tylko kilka kanałów, to i tak raz na jakiś czas ktoś musiał podnieść się z kanapy, by przełączyć na coś innego - zwykle padało na mnie lub brata. Dlatego dobrze zdaję sobie sprawę jakim rewolucyjnym rozwiązaniem było wynalezienie pilota. Obecnie trudno wyobrazić sobie korzystanie z TV bez tego urządzenia. Czy jednak potrzebujemy go również do konsoli?

W nowej serii akcesoriów do Xboksa 360, obok kierownicy i bezprzewodowego headsetu, znalazł się także pilot. Podobnie jak reszta wymienionego sprzętu, jest on czarny i "świecący", więc świetnie komponuje się z wyglądem konsoli w wersji S. Pilot dobrze leży w ręku, ma elegancką i wygodną konstrukcję oraz dość standardowy układ przycisków. Oczywiście znalazły się na nim typowo xboksowe funkcje, jak m.in. Guide, A, B, X, Y, umożliwiające łatwe korzystanie z opcji znajdujących się w interfejsie.


Pilot zadziała również z większością popularnych modeli telewizorów. Najpierw trzeba go jednak dopasować do naszego odbiornika - do wyboru jest konfiguracja automatyczna oraz ręczna. W pierwszym przypadku wciskamy odpowiednią kombinację, a następnie klikamy jeden z przycisków do momentu reakcji telewizora (wyłączenie się). Lepiej jednak wejść na stronę Xbox.com, ściągnąć listę kodów dla konkretnych producentów i je sprawdzać po kolei. W ten sposób będziemy mieli pewność, że skorzystamy ze wszystkich funkcji. Przykładowo u mnie dość szybko dopasowałem pilota automatyczną konfiguracją, ale mogłem jedynie regulować głośność. A co jeszcze da się zrobić? Włączyć/wyłączyć TV, wyciszyć całkowicie dźwięk oraz zmienić wejście AV. Dlatego o uniwersalnym zastosowaniu można zapomnieć, po kanałach nie poskaczemy.

Z konsolą pilot zadziała natychmiast po wyjęciu z pudełka. Z jednej strony to duża wygoda, z drugiej przydałaby się chyba jednak możliwość zestawienia go z konkretnym Xboksem 360. Dlaczego? Jeśli ktoś ma w pokoju więcej niż jedną konsolę, to może mieć kłopot i czasem włączy lub wyłączy nie tę, którą trzeba. Oczywiście ten problem dotyczy garstki użytkowników, ale nie jest całkiem wyimaginowany.

Trudno uniknąć wrażenia, że pilot jest przydatny głównie dla osób, które mają możliwość korzystania z wypożyczalni filmów wideo oraz telewizji internetowej za pośrednictwem Xbox Live, ponieważ wówczas standardowy kontroler nie do końca się sprawdza. Mieszkańcy Polski ciągle nie mogą cieszyć się takim luksusem i szybko się to nie zmieni. Dlatego kupowanie pilota tylko dla DVD jest raczej nieopłacalne, a pad w tej sytuacji w zupełności wystarczy do wygodnego oglądania.


Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.