Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

Test SanDisk Xbox 360 USB Flash Drive
Autor: Marcin Pawłowski   
18.07.2010.


                                                               Recenzja     Zapowiedź     Poradnik     Galeria    Lista Osiągnięć    Wywiad XCN
 
W marcu Microsoft dość niespodziewanie ogłosił, że posiadacze Xboksów 360 będą mogli używać do przechowywania profilów, wersji demonstracyjnych, danych gier i innych rzeczy własnych nośników pamięci, które korzystają z portów USB. W tym samym momencie usłyszeliśmy, że firma SanDisk przygotuje pendrive'y dedykowane konsoli Xbox 360.


Zwykłe urządzenie USB o pojemności minimum 1GB po podłączeniu trzeba skonfigurować w zakładce interfejsu "Pamięć". Proces jest bardzo prosty - wybieramy tak naprawdę tylko ile miejsca chcemy poświęcić na swoje xboksowe dane, resztę robi za nas konsola. Maksymalnie może to być 16GB, jeśli pozostaje jakaś wolna część, to da się ją przykładowo wykorzystywać swobodnie na PC. Z niektórymi pendrive'ami, zwłaszcza nieznanych firm, może być jednak problem. Albo konsola w ogóle nie pozwoli na używanie ich z Xboksem 360, albo poinformuje, że mogą pojawiać się kłopoty z działaniem, typu utrata danych.

W moje ręce trafiła wspomniana karta stworzona przez SanDisk. Produkowane są dwa modele: 8GB oraz 16GB. Faktycznie oczywiście do dyspozycji mamy trochę mniej miejsca - w przypadku pierwszego modelu to niecałe 7GB. Te nośniki odróżniają się tym od zwykłych pendrive'ów, że są od razu gotowe do użycia z konsolą Xbox 360. Odpakowujesz z blistra i możesz natychmiast przegrywać dane, zapisywać pliki, przenieść profil itd. Proces konfiguracji nie jest specjalnie uciążliwy ani nie trwa zbyt długo, ale jak ktoś bardzo ceni swój czas to te kilka minut zaoszczędzi.

Po dniu testów nie zauważyłem jakiejś różnicy pomiędzy działaniem oficjalnej karty od tych pozbawionych loga Xbox 360. Jeśli jakaś jest, to niezauważalna. Z drugiej strony SanDisk gwarantuje, że to skromne urządzenie jest optymalnym rozwiązaniem. Być może jest mniejsza szansa, że coś źle się przeniesie lub zapisze. Ciężko jednak to sprawdzić i trzeba zaufać producentowi.

Karta jest solidnie wykonana z czarnego metalu, więc będzie idealnie pasowała do modeli Elite lub nowego Xboksa 360, który pokazano po raz pierwszy na E3. Pod względem rozmiaru nie odbiega od przyjętych standardów. Jak ktoś często gubi takie małe gadżety, to zawsze może przyczepić sobie smycz do widocznej na obrazku białej części.


Czy warto zainwestować w tego oficjalnego pendrive'a? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. SanDisk wyszedł z założenia, że znajdą się osoby gotowe zapłacić trochę więcej za to, że będą miały urządzenie działające z konsolą zaraz po wyciągnięciu z opakowania, do tego posiadające logo ich ulubionej konsoli. Byłoby to zrozumiałe, gdyby cały proces konfigurowania zwykłych nośników pamięci był uciążliwy lub czasochłonny, ale tak nie jest. Chyba jednak lepiej zainwestować w normalnego pendrive'a dobrej firmy, jak SanDisk właśnie, i nie przepłacać niepotrzebnie. Decyzję podjąć musisz sam. Warto zaznaczyć, że w opakowaniu z SanDisk Xbox 360 USB Flash Drive znajdziemy także zdrapkę z kodem na miesięczny abonament Xbox Live Gold.Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.