Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność

 

Recenzje | FAQ | Gry | Filmiki

Informacje Ogólne


Kinect to system kontroli firmy Microsoft wykorzystujący ruch. Specjalny sensor wykrywa ruchy całego ciała i przenosi je na ekran telewizora. Co najważniejsze, nie jest do tego potrzebny żaden inny kontroler. Na premierę urządzenia przygotowano kilkanaście tytułów, które mają być przystępne i nadawać się dla wszystkich członków rodziny - od najmłodszych po najstarszych.

Najważniejsze dane:
• Mikrofon przestrzenny rozpoznający głos pojedynczych osób
• Aparat z kontrolą głębi ostrości o rozdzielczości 640x480 pikseli z 30 klatkami na sekundę
• Kamera VGA z sensorem ruchu o rozdzielczości 640x480 pikseli z 30 klatkami na sekundę
• Całkowicie kompatybilny ze wszystkimi modelami Xbox 360
• Rewolucyjna technologia, która rozpoznaje ruchy całego ciała

Co znajduje się w pudełku?
• Sensor Kinect
• Kabel zasilania
• Gra Kinect Adventures     
• Podręcznik użytkownika
• Kabel z adapterem do sieci bezprzewodowej

Oficjalny opis
Kinect ożywia gry i rozrywkę w niezwykły, nowy sposób - kontroler jest niepotrzebny. Łatwy w użyciu, wciąga natychmiast; Kinect podrywa wszystkich z kanapy do ruchu, śmiechu i zabawy. Widzisz piłkę? Kopnij ją. Kontroluj film HD za pomocą machnięcia ręki. Chcesz dołączyć do przyjaciela w zabawie? Po prostu wskocz do gry. Dzięki Kinect technologia znika, ustępując miejsca naszej naturalnej magii.

Z sensorem Kinect możesz doświadczać grania tak, jak nigdy dotychczas. Łatwy i przyjemny w użyciu dla każdego, sensor Kinect wykorzystuje rewolucyjną technologię śledzenia ruchów ciała, byś mógł znaleźć się w centrum zabawy. Ta wspaniała, nowa technologia pozwala sensorowi rozpoznać Twoje ciało i odtwarzać Twoje ruchy w grze, sprawiając, że stajesz się kontrolerem. Dzięki Kinect, Xbox 360 ma teraz najlepszego kontrolera jaki istnieje - CIEBIE.

Co potrzebujesz do gry z sensorem Kinect?
• Konsolę Xbox 360
• Miejsce do grania (1,8 m odległości między Tobą a sensorem)
• Siebie!

Dlaczego warto się zainteresować:
• Kontroluj Twój Xbox 360 jednym gestem lub machnięciem ręki
• Zejdź z kanapy i zaangażuj się w grę, używając swego ciała jako kontrolera
• Połącz się z przyjaciółmi oraz rodziną dzięki łatwemu i interaktywnemu graniu w gry, Video Kinect i innym funkcjom
• Współpracuje z Twoim kontrolerem Xbox 360, by poprawić jakość Twojej rozrywki
• Współpracuje z każdym Xbox 360 od razu po wyjęciu z pudełka

FAQ

1. Czy Kinect współpracuje tak samo z nowymi modelami konsol Xbox 360 i starymi?

W kwestii działania sensora nie ma jakichkolwiek różnic. Różni się jedynie sposób podłączenia sensora do konsoli. W przypadku modeli S, które potocznie nazywa się Slim, wystarczy jeden kabel wpinany do specjalnego gniazda znajdującego się w tylnej części. Posiadacze starszych Xboksów 360 muszą dodatkowo podłączyć kabel zasilacza do gniazdka sieciowego (odpowiednie okablowanie znajduje się w zestawie Kinect).

2. Kiedy Kinect ukaże się w Europie i Polsce?

Kinect ukaże się 10 listopada 2010 roku w Polsce/Europie w sugerowanej cenie detalicznej 649zł.

3. Czy gry Kinect zostaną wydane w polskiej wersji językowej?

W polskiej wersji językowej pojawią się gry Microsoftu: Kinect Sports, Kinect Adventures, Kinect Joy Ride oraz Kinectimals. We wszystkich przypadkach jest to lokalizacja kinowa (napisy). O planach innych wydawców nic nie wiemy.

4. Czy Kinect będzie w jakiś sposób współpracował z grami wypuszczonymi wcześniej, przed premierą sensora?

Mimo że początkowo do prezentowania możliwości urządzenia była wykorzystywana m.in. gra Burnout Paradise, to nie należy spodziewać się wsparcia dla Kinecta w starszych tytułach, ponieważ wymagałoby to dokonania wielu zmian w kodzie. Te gry nie były tworzone z myślą o sensorze, dlatego dodanie obsługi byłoby niezwykle trudne, kosztowne, a niektórych przypadkach pewnie bezsensowne.

Wszystkie gry współpracujące z Kinect mają specjalne oznaczenie na opakowaniu.

5. Jedną z funkcji sensora Kinect ma być rozpoznawanie mowy. Czy komendy można wypowiadać w języku polskim?

W dniu premiery sensor będzie obsługiwał wyłącznie język angielski (USA, Kanada, UK), japoński (Japonia) oraz hiszpański (Meksyk). Funkcja jest dostępna wyłącznie w wymienionych krajach. W sytuacji gdy jesteś podłączony/a do Xbox Live, to brany pod uwagę jest kraj rejestracji Gamertaga. Pod rozłączeniu natomiast ustawienia regionalne oraz język interfejsu. Dlatego na polskim koncie Xbox Live rozpoznawanie mowy nie będzie działać po zalogowaniu do usługi.

6. Czy Kinect zastąpi obecny kontroler?

Nie. Kinect ma co najwyżej uzupełniać obecny kontroler. Na konsolę Xbox 360 będą ukazywały się gry tworzone pod standardowy kontroler, pod Kinect, jak i produkcje "hybrydowe" - wykorzystujące zarówno pada, jak i sensor.

7. Czy z Kinecta można korzystać siedząc?

Tak. Oczywiście wszystko zależy od danej gry i jej wymogów. Oprogramowanie sensora jednak bez problemów rozpoznaje sylwetkę siedzącego człowieka.

8. Ilu graczy obsługuje Kinect?

Sensor jest w stanie rozpoznać sylwetki nawet sześciu osób stojących w jego polu widzenia, ale jednocześnie grać może maksymalnie dwóch graczy (tylko tylu z całej szóstki może korzystać z urządzenia, ich ruchy zostaną przetworzone).

9. Ile miejsca potrzebuje Kinect?

Zalecana odległość od sensora dla jednego gracza wynosi 1,5 - 2 metry. W przypadku dwóch osób to 2,5 metra. Ten filmik pokazuje jak prawidłowo ustawić sensor i przygotować pokój.

Jeśli masz jakieś inne pytania, to zapraszamy na nasze forum dyskusyjne!

Góra

Gry

 Dance Central

Twórcy gry Rock Band przedstawiają nowy, doskonały projekt muzyczny: Dance Central. Rozwijaj swoje umiejętności dzięki pierwszej grze tanecznej bez kontrolera, która śledzi Twoje ruchy za pomocą czujnika. Każdy układ ma autentyczną choreografię od początkujących i zaawansowanych, aż do mistrzów, wraz z podkładem dźwiękowym, który obejmuje współczesnych artystów popu, hip-hopu i R&B. Ucz się krok po kroku z Break It Down lub od razu zacznij występy.


 Kinect Adventures

Kinect Adventures to gra w pełni obsługująca czujnik Kinect, w której razem z przyjaciółmi eksplorujesz świat – i nie tylko – w trakcie 20 przygód, aby wygrać nagrodę: status mistrza przygód. Skacz i uchylaj się na trasach prowadzących przez rwące strumienie i wymagające przeszkody. Użyj swoich umiejętności, aby ocalić przeciekające podwodne laboratorium. Uwiecznij swoje osiągnięcia i udostępnij je online, pozując przed obiektywem lub tworząc żywe pomniki. Zew przygody czeka!

Szczegółowa recenzja


 Kinect Joy Ride

Kinect Joy Ride, pierwsza gra wyścigowa bez kontrolera, zabierze Cię na szaloną przejażdżkę bez prawa jazdy. Łączy wyścigi gokartów z łatwą zabawą gry całym ciałem, co jest możliwe z Kinect dla Xbox 360. Produkcja miewa problemy z prawidłowym odczytem ruchów grającego i nie jest zbyt dokładna, ale dzieci powinny miło spędzić przy niej czas. Podczas grania na siedząco włączają się automatycznie asysty utrzymujące samochód na właściwym torze jazdy.
 Kinect Sports

W Kinect Sports przenosisz się na stadion, na którym ujawnisz swój potencjał i spróbujesz zostać legendą sportu. Zmierzysz się w sześciu konkurencjach: piłce nożnej, kręglach, lekkoatletyce, boksie, siatkówce plażowej i tenisie stołowym. Nie potrzeba żadnych kontrolerów - wystarczy grać swoim ciałem. Twoje wszystkie ruchy - od serwów po skoki przez przeszkody - są śledzone przez czujnik Kinect. Możesz grać w pojedynkę i poprawiać rekord życiowy, zmierzyć się z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, wysyłać wyzwania na pojedynek na cały świat dzięki usłudze Xbox LIVE lub przeprowadzić zawody rodzinne przed telewizorem. Dostępna jest także opcja Gry w grupie, która umożliwia jednoczesne uczestnictwo wielu osób i wybranie maskotki dla każdej drużyny. Świetna produkcja, której żaden posiadacz Kinecta nie powinien przepuścić.
 Kinectimals

Kinectimals przeniosą Cię na magiczną wyspę, na której można hodować dzikie zwierzęta. Masz do wyboru pięć egzotycznych, uroczych zwierzaków. Ucz je reagować na polecenia, baw się z nimi i uczestnicz w konkursach. Możecie też odkrywać razem tajemniczą krainę, a pod koniec dnia odpoczywać we własnej chatce.

Szczegółowa recenzja
 Dance Paradise

Gra taneczna z awatarami w rolach głównych, stanowiąca dziwną mieszankę tańczenia oraz rozgrywki rodem z Guitar Hero. Masz kilka kolorowych ścieżek na ekranie i sunące po nich sylwetki - kiedy jedna z nich znajdzie się w dolnym punkcie, musisz przez chwilą zacząć ruszać się jak ona. Tytuł miewa spore problemy z wyłapywaniem ruchów, ale z drugiej strony nie jest w nim wcale ważna precyzja. Ścieżka dźwiękowa również nie powala. Lepiej zainteresować się Dance Central od Harmonix.

 Dance Evolution

Jeszcze jedna gra taneczna. Podobnie jak powyższym tytule, nie jest w niej aż tak ważna precyzja ruchów (w odróżnieniu od Dance Central). Bliżej jest jej do starych  produkcji tworzonych na maty - zadaniem grającego jest bardziej wykonywanie wyświetlanych na ekranie poleceń, niż powtarzanie ruchów za postacią. Brakuje tutaj znanych kawałków, na liście królują kompletnie nieznane melodie j-pop i elektroniczne remiksy. Gra sama w sobie nie jest zła, ale skierowana raczej do konkretnego odbiorcy - miłośników dawnych tanecznych pozycji Konami.
 Motionsports: Play For Real

Kompilacja zręcznościowych gier sportowych wykorzystująca sensor Kinect. Warto zaznaczyć, że ze względu na niski poziom trudności i skomplikowania, gra jest adresowana przede wszystkim do graczy okazjonalnych. Autorzy oddali do dyspozycji graczy takie dyscypliny, jak futbol amerykański, boks, piłka nożna (rzuty karne) czy też zjazd na nartach. Gra jest dużo gorsza od Kinect Sports i posiada sporo niedoróbek technicznych. Widać, że była robiona na szybko i z małym budżetem.


Inne tytuły mające ukazać się w najbliższym czasie:
• Crossboard 7
• EA Sports Active 2
• Fighters Uncaged
• Game Party: In Motion
• Get Fit With Mel B
• Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 The Videogame
• Sports Island Freedom
• The Biggest Loser Ultimate Workout
• Your Shape Fitness Evolved
• Zumba Fitness

Dłuższa lista tutaj.

Góra

Filmiki

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.