Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Xbox Series X ustawisz:

Społeczność


Historia

Onlinecenter.pl pierwszy raz zagościł na ekranach monitorów w styczniu 2005 roku. Był to początkowo portal poświęcony w całości graniu online na wszelkich konsolowych platformach, który miał pomóc polskim graczom wejść do sieciowego świata Xbox Live oraz PlayStation Network. Dość innowacyjny plan wyprzedził jednak rzeczywistość o jedną generację gier wideo i trafił do skromnego grona odbiorców. W połowie 2006 roku serwis zmienił swój profil i od tamtego czasu skupia się wyłącznie na konsolach Xbox firmy Microsoft, która zagościła w domach wielu Polaków. Obecnie jesteśmy jednym z najpopularniejszych źródeł informacji o Xboksie w polskim internecie.

Xbox Online Center


Onlinecenter.pl to hobbystycznie prowadzona witryna internetowa, której celem jest dostarczenie rzetelnej informacji o konsoli Microsoftu i wspieranie polskiej społeczności. Przede wszystkim skupiamy się na najświeższych doniesieniach ze świata gier, zapowiedziach nadchodzących pozycji i recenzjach najgorętszych tytułów.

- Xbox Community Network?

Jako niezależny serwis o konsoli Xbox 360 należeliśmy do elitarnej grupy Xbox Community Network, skupiającej serwisy z całej Europy. Dzięki temu dostarczaliśmy naszym czytelnikom najświeższe, bardzo często ekskluzywne i niedostępne nigdzie indziej tak szybko materiały. Gracze mogli podsyłać pytania do wywiadów ze znanymi deweloperami i przeczytać ich wypowiedzi na zaproponowany temat. XCN przestało istnieć krótki po premierze konsoli Xbox One.

- Co nas wyróżnia?

Jesteśmy przede wszystkim rzetelni i aktualni. Piszemy codziennie o wszystkim dotyczącym Xboksa, co uznamy w danej sytuacji za ważne. W newsach chcemy przekazać informacje, nie narzucając przy tym czytelnikom oceny konkretnego wydarzenia. Każdy członek redakcji ma doświadczenie w tym co robi. Jeśli coś nam rzeczywiście nie pasuje, to nie będziemy obawiali się o tym wspomnieć w tekstach. Prowadzimy portal w wolnym czasie, lecz traktujemy to zajęcie poważnie. Mimo dość konserwatywnego podejścia do niektórych kwestii nie boimy się wprowadzać nowych rozwiązań i innowacyjnych pomysłów. 

- Turnieje i konkursy

Od czasu do czasu zajmujemy się organizacją turniejów online w różne popularne wśród polskich graczy tytuły. Dołożyliśmy swoją cegiełkę między innymi pod budowę polskiej sceny Gears of War, organizując pierwszy znaczący turniej. Nie umknęło naszej uwadze również tak wielbione na całym świecie Halo 3. Rozgrywki w tę pozycję śledziło mnóstwo zainteresowanych osób, a na portalu Xbox.com można było znaleźć raporty z placu boju. Wspólnie z Electronic Arts zaproponowaliśmy zabawę w lidze FIFA 08. Z kolei turniej FIFA 09 przyciągnął uwagę ponad setki zawodników - było to największe polskie przedsięwzięcie zorganizowane za pośrednictwem Xbox Live w tamtym czasie. W miarę możliwości staramy się proponować naszym użytkownikom wiele akcji konkursowych z ciekawymi nagrodami.

- Jak oceniamy gry?

Testujemy ukończone wersje gier, a jeśli udało nam się dotrzeć do wczesnej wersji kodu, to zawsze wyraźnie zaznaczamy taki fakt. Z każdą ocenianą grą spędzamy odpowiednią liczbę godzin, gdyż pierwsze pozytywne lub negatywne wrażenie wcale nie musi się ostatecznie potwierdzić. Zawsze też piszemy o skończonych przez nas grach, nie chcemy przecież polecić komuś tytułu, z którego nie jesteśmy w pełni zadowoleni. Poniżej krótka charakterystyka przyjętej na Online Center skali ocen.

1-2 - Omijaj z daleka. Po prostu tragedia i zero przyjemności grania. Pieniądze wyrzucone w błoto.
3-4 - Niedoróbki w praktycznie każdym możliwym elemencie, ale przynajmniej działa.
5 - Grywalne, ale trudno doszukać się czegoś ciekawego.  
6 - Ciekawy pomysł, znajdą się jakieś interesujące rozwiązania, ale mamy też sporo braków. Warto sprawdzić po znacznej obniżce.
7 - Dobra produkcja, którą powinien na pewno zainteresować się fan danego gatunku.
8 - Trzeba dać szansę. Bardzo dobra gra, jednak z jakąś skazą uniemożliwiającą wystawienie wyższej oceny.
9 - Świetny tytuł. Jeśli przejdziesz obok tej produkcji obojętnie, to popełnisz duży błąd.
10 - Wyznaczenie nowego kierunku albo świetne wykorzystanie dotychczas znanych rozwiązań. Każdy kupuje w dniu premiery.

Ocena końcowa nie jest średnią wyciąganą z poszczególnych ocen za oprawę dźwiękową, graficzną, grywalność oraz osiągnięcia. Autor recenzji może również nieco nakierować swoją ocenę w dół lub górę, dodając do liczby „+” lub „-".

Zanim spróbujesz skrytykować wystawioną grze ocenę i samego autora pamiętaj, że każdy z nas jest inny. Próbujemy patrzeć z różnych perspektyw, ale wszystkich nigdy nie uda się zadowolić. Masz własną opinię? Podziel się nią w komentarzach w sposób kulturalny, wskazując co Ciebie zachwyciło lub odrzuciło od danej produkcji!

Jeśli chciałbyś wyrazić swoją opinię na temat serwisu, coś zaproponować lub zapytać, to pisz śmiało na m.pawlowski@onlinecenter.pl. Chętnie wysłuchamy nawet najbardziej krytycznych uwag i postaramy się być jeszcze lepsi. To Wy sami również decydujecie o ewentualnych zmianach i ewolucji serwisu.