Wyszukiwarka
Reklama
Panel użytkownika
Ankieta
Najlepsze odsłony Call of Duty tworzy:

Społeczność

FIFA World Cup 2006 - Global Challenge
Autor: Nierytmiczny   
11.01.2007.


                                                               Recenzja     Zapowiedź     Poradnik     Galeria     Lista Osiągnięć     Wywiad XCN

Poradnik FIFA World Cup 2006 Global Challange

FIFA World Cup 2006 jest dosyć prostym tytułem, jeżeli idzie o zdobywanie achievementów. Przez większość wyzwań możemy przebrnąć bez żadnych problemów. Jednak dwa mecze (w trybie Global Challenge) są nie lada wyzwaniem. Chodzi o spotkania Australia - Wyspy Salomona oraz finał MŚ Szwecja - Brazylia. Możemy jednak uciec się do pewnych sztuczek, które mogą ułatwić nam pokonanie tych wyzwań. Przedstawię tutaj taktyki i zmiany personalne jakich należy dokonać (opcja Team Management) przed spotkaniami, aby życie było łatwiejsze.

Wyspy Salomona:

Taktyka: 3-4-3

Skład:
1. F. Ray
2. G. Abba
3. J. Konofilia
4. J. Molea
5. M. Ruhasia
6. P. Boe
7. N. Kilifa
8. G. Omokirio
9. A. Iniga
10. G. Lui
11. G. Sui


Australia:

Taktyka: 3-4-3

Skład:
1. M. Schwarzer
2. S. Chipperfield
3. C. Moore
4. T. Popovic
5. D. Tiatto
6. M. Bresciano
7. T. Cahill
8. B. Emerton
9. A. Thompson
10. M. Viduka
11. H. Kewell

Brazylia:

Taktyka: 3-4-3

Skład:
1. Marcos
2. Alex
3. Juninho
4. Diego
5. Fred
6. Felipe
7. R. Oliveira
8. Renato
9. Anderson
10. Luisao
11. Gilberto

Szwecja:

Taktyka: 3-4-3

Skład:
1. A. Isaksson
2. M. Svensson
3. J. Mjallby
4. O. Mellberg
5. K. Kallstrom
6. C. Wilhelmsson
7. F. Ljungberg
8. E. Edman
9. J. Elmander
10. Z. Ibrahimovic
11. H. Larsson

Porady ogólne:
W obydwu meczach chodzi o strzelenie dosyć sporej ilości bramek w krótkim okresie czasu, więc ustawienia są ofensywne zarówno u naszej drużyny (duża siła ataku) jak i przeciwnej (mało obrońców, gorsze krycie). Napastnicy i ofensywni pomocnicy w obronie ułatwiają przebicie się naszym łowcom bramek przez linię obrony, zawodnicy, których podałem są również stosunkowo wolni, więc mamy ułatwioną sprawę podwójnie. O ile w wypadku Wysp Salomona nie mamy się raczej co martwić o kontrataki tak już z Brazylią mogą być drobne problemy (chodzi mi oczywiście o to żebyśmy nie dostali bramy w dogrywce), dlatego ich moc została częściowo wyeliminowana przez ostro defensywnych zawodników w ataku i średnio defensywnych w pomocy.

Co do samej gry to polecam grać prostopadłymi podaniami po ziemi (ewentualnie prostopadłe górne jeżeli obrońca biegnie na wprost nas) na środkowych napastników jako, że są najsilniejszymi punktami swoich drużyn. Jest to trochę ułatwione poprzez to, że za plecami środkowego napastnika są ustawieni najlepsi pomocnicy w drużynie co prowadzi do bardzo dokładnych i szybkich podań.

Same strzały polecam wykonywać również po ziemi. Dlaczego? Są najbardziej skuteczne, nawet jeżeli nie trafimy bezpośrednio to w wielu przypadkach piłka odbije się od bramkarza lub słupka, co pozwala nam na dobicie jej. Nie polecam grać dośrodkowaniami, gdyż ciężko jest zdobyć bramkę z powietrza (bramkarze szarpią je jak szaleni). Natomiast rożne polecam wykonywać następująco: gdy mamy rzut rożny nie zmieniamy kierunku dośrodkowania, ewentualnie możemy je skierować troszeczkę bliżej w kierunku bramki i ładujemy pasek mniej więcej do 3/4 jego długości. Po takim zagraniu zazwyczaj udaje się któremuś zawodnikowi dojść do piłki, którą zgrywamy podaniem do środka pola i dobijamy ją stamtąd w kierunku bramki.

Podsumowanie:
Mam nadzieję, że komuś owe porady się przydadzą, chociaż zaznaczam, że nie dają one 100% recepty na sukces. Trzeba niestety mieć również trochę szczęścia. Poradnik przygotowywałem w oparciu o własne (wielogodzinne) doświadczenia i dziesiątki prób z różnymi taktykami, składami i sposobami gry. Uważam, że to co przedstawiłem wcześniej jest najskuteczniejszą metodą na przebrnięcie przez te 2 ciężkie spotkania.

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.